Mark Lajal sai valusa kaotuse

Mark Lajal mängimas Little Rocki Challengeril. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal kaotas Chicago Challenger 75 turniiril veerandfinaalis seitsmendana asetatud prantslasele Giovanni Mpetshi Perricardile 6:7, 6:4, 6:7.

Lajal ei kaotanud ühtki oma servigeimi, ehkki esimese seti põhjal, mida Tennisnetil õnnestus veebist näha, oli ta siiski pallinguga pisut rohkem hädas kui vastane. Prantslasel oli esimeses setis neli ja kokku kuus murdepalli, aga ta ei realiseerinud neist ühtki. Lajal kasutas aga teise seti kolmandas geimis ära oma ainsa murdevõimaluse. Kuid kokkuvõttes võitis Mpetshi Perricard siiski servilt 73 ja Lajal 68% punktidest. Prantslane lõi ka 22 ässa (Lajal 4).

Otsustavas setis teenis Mpetshi Perricard esimesena matšpallid, kuid seda Lajali servil. Eesti esireket jäi taha 4:5, 30:40, omas seejärel kaht geimpalli, aga prantslane teenis veel ühe matšpalli. Aga nagu öeldud ei kaotanud Lajal ühtki murdepalli, seega mitte ka servigeimi matšpalli.

Tie-break’is oli aga Lajal võidule lähemal. Ta asus minimurdega juhtima ja servis seisul 5:4. Esimese punkti Lajal võitis ja teenis kaks matšpalli. Paraku ta oma servil võimalust ei realiseerinud ja seisul 6:5 vastase servil ka mitte. Mpetshi Perricard võitis tie-break’i 8:6 ja jäi üldpunktidega napilt peale 121:118. Esimese seti tie-break’i tulemus oli 7:3.

Esialgu tõuseks Lajal esmaspäeval karjääri kõrgeimale 232. kohale, aga see pole lõplik, sest kaks meest, kes on jõudnud vastavalt Iasi ja Salzburgi Challengeri poolfinaali, võivad võidu korral Lajalist mööduda.