fbpx
Close

Viienädalase vahega taas finaalis Djokovic-Alcaraz

Carlos Alcaraz Wimbledonis. / Foto: Imago images/Scanpix

Teist slämmiturniiri järjest kohtuvad meeste üksikmängu finaalis Carlos Alcaraz (Hispaania) ja Novak Djokovic (Serbia), kes on ka edetabeli kaks parimat mängijat.

On palju tennisiste, kelle jaoks saviliiv ja muru on täiesti erinevad katted ja neil läheb ühel tunduvalt paremini kui teisel, aga nii Djokovic kui ka Alcaraz tunduvad olevat universaalid. Viimati juhtus 15 aastat tagasi, mil nii Pariisis kui Londonis kohtusid samad mehed – tollal võitis Rafael Nadal Roger Federeri mõlemas finaalis.

Võis arvata, et Djokovic saab kolmes (või äärmisel juhul neljas) setis hakkama Jannik Sinneriga (Itaalia), aga paljud vaevalt uskusid, et Alcaraz alistab Daniil Medvedevi sedavõrd ühepoolselt kui 6:3, 6:3, 6:3.

Enne siiski Djokovici ja Sinneri mängust, kus oli 6:3, 6:4, 7:6 lõppenud kohtumise jooksul vaid kaks servimurret. Metoodiline Djokovic ei taha midagi juhuse hooleks jätta ja tihti teeb oma otsustava murde seti algul. Nii ka täna – esimeses setis murdis ta Sinneri servi teises geimis, teises setis kolmandas geimis.

Tundus, et sama stsenaarium läheb käiku ka kolmandas setis, kus Sinner oli seisul 1:1 servil taga 0:40. Aga seekord itaallane päästis geimi ja omakorda juhtis seisul 5:4 kahe murdepalliga, mis olid ka settpallid. Kuid visa Djokovic ei andnud seekord settigi ära (kahes eelmises mängus oli ta ühe seti loovutanud) ja võitis oma 13. tie-break’i järjest, seekord 7:4. Sinneril oli kokku kuus murdepalli, Djokovicil 9, millest ta realiseeris 2. Äralöögid võitis Sinner 44:33, aga ta tegi lihtvigu rohkem (35:21).

Alcarazi ja Medvedevi esimene sett algas pallingu kindlate hoidmistega, aga järsku seisul 3:4 venelane vääratas. Kui teises setis sai Alcaraz murde juba kolmandas geimis, tuli meelde tänavune Indian Wellsi finaal, kus Alcaraz alistas Medvedevi 6:3, 6:2. Kuid seekord oli hispaanlasel vaja üks sett veel võita. Kuid jätkuvalt sai Alcaraz vastase servi tõrjumisega üsna hästi hakkama ja murre tuligi teises geimis.

Geimi lõpp oli päris üllatav. Medvedev sai murde tagasi (3:2), aga kohe läks Alcaraz uuesti eest. Sama kordus seisul 4:3. Seega võideti tõrjel neli geimi järjest, aga Alcaraz säilitas ühemurdelise edu ja hoidis viimases geimis pallingut.

Alcarazi edu põhines eelkõige sunnitud vigadel. Äralöökidega (27:24) ei olnud hispaanlane oluliselt parem, aga ta sundis oma agressiivsusega Medvedevit sagedamini eksima. Lausa 45 punkti 27 vastu võitis Alcaraz sunnitud vigadest.

scroll to top