fbpx
Close

Kaia Kanepi alistas Tšehhi tulevikulootuse ja mängib Hollandis finaalis

Kaia Kanepi Wimbledoni avaringis. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (1) läheb homme püüdma oma 21. ITF-i turniiri tiitlit, kui ta jõudis finaali Amstelveeni W60 turniiril.

Kanepil oli tänases poolfinaalis senistest raskeim vastane, kui ta kohtus 16-aastase Brenda Fruhvirtovaga (Tšehhi, 3), kes asub maailma edetabelis 138. kohal. Ka Fruhvirtova on ITF-i tasemel olnud edukas, alates 2022. aastast on ta võitnud 9 ITF-i turniiri.

Kaia oli seekord oma servil väga kindel, esimeses ja kolmandas setis ta ei kaotanudki pallingugeimi. Teises setis oli ta rohkem hädas, kaotas ühe servigeimi juba algul ja oli seisul 1:4 veel kaotamas üht, aga päästis kolm murdepalli. Seejärel jõudis ta vastumurdega seisuni 4:5, aga kaotas korra veel oma servi. Otsustavas setis pidi Kaia seisul 0:1 päästma kolm murdepalli, aga kui ta selle geimi kätte sai, jätkas juba vääramatult ja võitis mängu 6:3, 4:6, 6:2.

Kanepi lõi 5 ässa ja tegi 4 topeltviga. Ta sai esimeselt servilt vähem punkte kui Fruhvirtova (65 vs 76%), aga oli selgelt üle teise servi punktides (63 vs 32%).

Finaalis kohtub Kanepi maailma 278. reketi Lola Radivojeviciga (Serbia), Kuid tegemist on 18-aastase mängijaga, kes edetabelis jõudsalt tõusmas, Noor serblanna on võitnud neli ITF-i turniiri – mullu kolm W15 ja tänavu ühe W25 turniiri.

ITF-i W60 turniiri võit annab edetabelis 80 punkti ja Kaia tõuseks sellega maailma edetabelis 93. kohale. Kui ta finaalis ei võida, on tema edetabelikoht järgmisel nädalal 97. või 98. olenevalt Contrexeville’i WTA 125K turniiri tulemustest.

scroll to top