Mark Lajal langes veerandfinaalis välja

Mark Lajal mängimas Davis Cupil. / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Mark Lajali jaoks sai Monastiri ITF-i M15 turniir läbi veerandfinaaliga, kus ta kaotas Arnaud Bovy’le (Belgia, ATP 733.) 4:6, 6:7.

Esimene sett oli väga pingeline ja enne viimast geimi ei pääsenud kumbki rohkem kui ühe geimiga ette. Lajal, kes alustas servimist, oli ees 1:0 ja 3:2, aga ülejäänud kordadel pidi vastase murde tagasi mängima. Kaks korda see õnnestus, kui 1:2st sai 2:2 ja 3:4st 4:4. Aga jäänud uuesti taha 4:5, enam Lajal viigistada ei suutnud.

Teises setis asus eestlane juhtima 4:0, kui andis esimese murde tagasi. Veel polnud viga midagi, sest Lajal juhtis 5:2, varus ikka veel üks murre ja võimalusel ka vastase servigeimi võitmine. Paraku ei pääsenud Lajal üheski geimis juhtima, settpalli ta ei teeninud ja kiiresti saabus viik 5:5. Otsustas lõpuks tie-break, mis oli ühepoolne, sest Bovy asus juhtima 5:0 ja võitis 7:2.

Kumbki mees ässa ei löönud, Lajal tegi kolm ja Bovy viis topeltviga, esimese servi protsent oli eestlasel 55 ja vastasel 58. Eks nende näitajate tõttu mõlemad kaotasidki palju oma pallingugeime – Lajal viis ja Bovy neli. Pisut pööras vaekausi Bovy poole teise servi punktide võitmine – vastavalt 46 ja 33%.