Mark Lajal langes Roland Garrosi noorteturniiril avaringis välja

– Mark Lajal / Foto: ETL/Igor Pissarev

Mark Lajal (12) ei suutnud Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste noorteturniiril avaringist edasi pääseda, kui kaotas Luca Nardile (Itaalia) 5:7, 6:4, 0:6.

Kahe esimese seti algus oli sarnane ja kulges Lajali ülekaalu tähe all. Nii esimeses kui ka teises setis olid tal murdepallid vastase kahes servigeimis, kuid ta realiseeris neist ühe ja juhtis oma pallingul 2:1. Aga mõlemas setis andis ta just neljandas geimis murde tagasi. Esimeses setis sai see saatuslikuks, sest edaspidi mõlemad hoidsid oma servi üsna kindlalt, kuni Lajal seisul 5:6 pallingu kaotas.

Teises setis oli Lajalil raske hetk seisul 2:3, kui ta oma servil andis 40:0 edu käest ja Nardi teenis murdepalli. Seekord läks aga seti lõpp teistpidi. Lajal päästis selle murdepalli ja sai ise itaallase servigeimi kätte – 6:4. Paraku otsustati kõik kolmanda seti kolmandas geimis, kui murdega taga (0:2) olnud Lajal teenis murdepalli, aga jättis selle kasutamata. Alates seisult 0:3 sai Lajal juurde vaid kolm punkti.

Noorteklassis on väga keeruline öelda, kuidas Lajalil loosiga vedas (või ei vedanud), sest kuigi Nardi on temast juunioride edetabelis 20 kohta tagapool, on küsimus selles, et pärast 2020. aasta oktoobrit ei ole Nardi noorteturniiridel üldse mänginud. Ta on panustanud ITF-i profiturniiridele ja tõusnud ATP edetabelis 702. kohale. Lajal on ka üritanud ITF-i turniriidel osaleda, aga ei ole edetabelikohaga mängima pääsenud (ka noortele eraldatud kolmele kohale on alati olnud edetabeli põhjal paremad soovijad). Nii et arvestades Nardi kogemusi meestega mängimisel võis hoopis itaallane olla selles mängus favoriit ja Lajalil polnud õnne.

Kuid Lajal on koos briti Jack Pinnington Jonesiga esimesena asetatud paarismängus, mistõttu lootus Roland Garrosist tiitel võita on eestlasel veel olemas. 2016. aastal õnnestus Kenneth Raismal Wimbledonis koos Stefanos Tsitsipasega taoline võit kätte saada.