fbpx
Close

Naiste üksikmängus on juba kuus veerandfinalisti väljaspool TOP20

Cori Gauff jõudis esmakordselt suure slämmi turniiri veerandfinaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste naiste üksikmäng sarnaneb eemise aasta sügisel peetud turniiriga, kus üllatusi sündis igas ringis ja lõpuks olid veerandfinaalis tipptennise mõistes päris tundmatud mängijad.

Sealjuures kaks tollast veerandfinalisti, Nadia Podoroska ja Martina Trevisan, ei olnud turniiri alustades isegi esisajas ja pidid läbima kvalifikatsiooni. Lõpuks jõudsid poolfinaali siiski kaks maailma esikümne mängijat Sofia Kenin ja Petra Kvitova, aga tänavu ei juhtu sedagi, sest kolmes veerandfinaalpaaris on vastamisi mängijad väljaspool TOP20, kuigi kuuest naisest neli on siiski asetatud.

Esmaspäeval said tabeli ülemiselt poolelt esimestena veerandfinaali Barbora Krejcikova (Tšehhi, WTA 33.) ja Cori Gauff (USA, WTA 25.), kes on asetatud 24ndana. Mängud olid täiesti ühepoolsed – Krejcikova alistas Pariisis kerge “taassünniga” hakkama saanud Sloane Stephensi (USA) 6:2, 6:0 ja Gauff Ons Jabeuri (Tuneesia, 25) 6:3, 6:1. 17-aastane ameeriklanna mängis perfektselt ka selle poolest, et tegi ainult 9 lihtviga. Krejcikova võidu võti oli peamiselt siiski selles, et Stephens liiga palju eksis. Krejcikova ise jäi ka miinusesse – 10 äralööki ja 19 lihtviga.

Anett Kontaveidi fännidele on olnud ebameeldiv, et alates juba Rooma turniriist mängivad väga hästi need, kes paiknevad maailma edetabelis vahetult Eesti esireketi taga. Ka Pariisi tulemuste alusel on Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) Anettist juba möödunud ning Paula Badosa (Hispaania, 33) ja Krejcikova võivad veel mööduda, kui jõuavad poolfinaali. Kui see juhtuks, oleks Anett järgmise nädala edetabelis 30.

Esmaspäeva pärastlõunal ja õhtul peetakse veel kaks mängu, kus selguvad viimased veerandfinalistid. Kuna neis kohtumistes osaleb kolm TOP20 mängijat, siis vähemalt üks jõuab veerandfinaali.

scroll to top