Mark Lajal langes Inglismaal välja

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Teist turniiri järjest pidi Mark Lajal (7) piirduma Inglismaal veerandfinaaliga, kui ta täna kaotas Sunderlandis M25 turniiril neljandana asetatud Daniel Coxile (Suurbritannia, ATP 402.) 6:3, 3:6, 3:6.

Esimeses setis olid ainult Lajalil murdepallid, üks teises ja teine kaheksandas geimis. Neist teise ta realiseeris seisuks 5:3 ja hoidis siis oma servi. Paraku vastas Cox teises setis samaga, kui murdis Lajali pallingu kaheksandas geimis.

Otsustavas setis jäi Coxil esimeses geimis kasutamata kolm murdepalli, aga viiendas geimis suutis ta just kolmandalt murdepallilt geimi võita. Lajal murdis kohe tagasi, aga kaotas siis taas järgmise servigeimi. Cox murdis seisul 5:3 veelkord, aga tal olnuks ka varu oma servi näol.

Lajal võitis ässad 12:7, aga napilt jäi alla esimese servi õnnestumisprotsendis (63 vs 66). Kahjuks tuli pisut suurem mahajäämus esimeselt servilt võidetud punktides – Lajal 63 ja Cox 74%. Kuid samas oli vastasel siiski rohkem võimalusi, mida näitas kas või murdepallide arv – Cox 12st 4 ja Lajal 4st 2.