Elena Malõgina ja Kristjan Tamm jõudsid veerandfinaali

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kui eile jõudis Sunderlandis veerandfinaali Mark Lajal, siis täna hommikupoolikul jõudsid sama kaugele Kristjan Tamm ja Elena Malõgina teistel ITF-i turniiridel.

Tamm mängib Heraklionis M15 turniiril ja pole seni kaotanud settigi. Täna alistas Eesti tänavune meister teises ringis Jonas Trinkeri (Austria, ATP 1231.) 6:4, 6:4. Mõlemad setid kulgesid analoogiliselt – Tamm asus kahe murdega juhtima ja andis lõpus ühe tagasi, aga sellest piisas. Esimeses setis juhtis Tamm 5:2 ja teises 4:1, kui vastane murde tagasi sai. Ent seisul 5:4 vastavalt seti ja matši võiduks servimine läks Tammel ladusalt, teises setis ei kaotanud ta viimases geimis ühtki punkti.

Tamm lõi 9 ässa ja tegi 5 topeltviga, kuid esimese servi protsent (35) oli madal. Õnneks see Tammele palju ei tähendanud, sest esimese servi võidetud 84% kõrval sai Tamm teiselt servilt 57% punktidest, millest piisas, et mitte kaotada üle ühe servigeimi seti kohta. Vastane sai teiselt servilt ainult 24% punktidest.

Tamm kohtub veerandfinaalis meie põhjanaabri Aleksi Lofmaniga, kes on praegu Soome neljas reket. Lofman sai täna seisul 4:2 loobumisvõidu David Perez Sanzilt (Hispaania), kes omakorda oli avaringis välja lülitanud esimesena asetatud Dominik Palani (Tšehhi). Seega võime öelda, et nii Tammel kui ka Lofmanil on vedanud, et nad veerandfinaalis omavahel kohtuvad.

Elena Malõgina sai Sozopoli W25 turniiril väärt võidu Darja Lopatetska (Ukraina) üle 4:6, 6:2, 6:2. 19-aastane ukrainlanna on praegu maailma 606. reket, aga ta oli 16-aastaselt 216. kohal. Esimeses setis suutis Malõgina kaks korda tagasi teha vastase servimurde, aga kolmanda murde sooritas Lopatetska seisul 5:4, kui enam tagasi teha ei saanud. Õnneks läks Malõgina teist setti kohe 4:0 juhtima ja initsiatiiv jäi lõpuni tema kätte.

Murdepalle realiseeris Malõgina hästi – 14st 8. Vastasel õnnestus 10st murdepallist kasutada 5. Seega lõppesid 26st geimist 13 ehk täpselt pooled tõrjuja võiduga. Ässasid kumbki ei löönud, aga Malõgina tegi vähem topeltvigu kui Lopatetska (3-7) ja võitis esimeselt servilt rohkem punkte (64 ja 50%).

Veerandfinaalis kohtub Malõgina Gabriela Andrea Knutsoniga (Tšehhi, WTA 580.). Knutson võitis 2. ringis kindlalt Irina Hromatšova, kellest eelmisel Sozopoli turniiril sai jagu ka Malõgina ning koos temaga võitis paarismängu. Käesoleva nädala turniiril on aga Malõgina paariline Justijn Gimbrere (Holland, 2), kellega koos nad võitsid täna veerandfinaalis jälle Lopatetska ja Adithya Karunaratne (Hongkong) 4:6, 6:3, 10:3.