fbpx

Mark Lajal kaotas ülimalt dramaatilise finaali

– Mark Lajal / Foto: Viktor Burkivski

Mark Lajal (13) oli lähedal oma selle sügise kolmandale, kuid juunioride ITF-i 4. kategooria tasemel esimesele turniirivõidule, ent ta kaotas Mariboris finaali Matthew William Donaldile (Tšehhi) 6:4, 6:7, 6:7.

Kuna teise seti tie-break lõppes 12:14, siis võib eeldada, et Lajalil olid ka vähemalt mõned matšpallid. Seega jäi Lajalil turniirivõidu eest 60 punkti saamata ja maailma juunioride edetabeli 400 parema sekka ta veel ei tõuse, kuid esimese 500 hulka pääseb igal juhul. See tähendab ühtlasi 16-aastase Lajali parimat kohta ITF-i juunioride edetabelis.

Oktoobris oli Lajal võitnud turniiri Haagis ja novembris Eschis (Luksemburg), kuid siis oli tegemist 5. kategooria võistlustega, mille esikoht andis edetabelisse juurde 30 punkti. Mariborist teenis Lajal finaali pääsemise eest 36 ja paarismängu võidu (partneriks finaalivastane Donald) eest 11,25 punkti.

Kui arvestada ka need väikesed punktid (vastavalt 5 ja 1,5), mis lähevad Lajalil maha, peaks ta juurde saama pisut üle 40 punkti. See peaks tähendama tõusu umbes 420. kohale ITF-i edetabelis. Täpsemalt ei saa arvutada, sest punkte saavad juurde või kaotavad ka paljud Lajali rivaalid.

polar.com

See võib Sulle huvi pakkuda

Kim Clijstersi tenniseakadeemia juht Carl Maes: usun, et mul on Eesti tennisele palju anda

– Carl Maesi koostöö endise maailma esireketi Kim Clijstersiga algas siis, kui Clijsters oli alles …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Inline
Inline