Kaia Kanepi võitis Milovice turniiri

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Esimesena asetatud Kaia Kanepi õigustas oma staatust ja võitis Milovices (Tšehhi) 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri finaalis Anastasia Kulikova (Soome) 6:4, 6:3.

Kanepi teenis WTA edetabelisse 10 punkti, mis olid vajalikud pääsemaks jaanuaris algava Australian Openi põhitabelisse. Need mängijad, kes saavad otse Australian Openile, kinnitatakse pärast 9. detsembri edetabeli avaldamist. Kaia peaks seal olema kas 101. või 102. kohal, millest üldjuhul piisab otse põhiturniirile pääsuks.

Tänase finaali esimeses setis asus Kaia kohe murdega ette ja juhtis veel 4:1, aga siis sai Soome mängija servimurde tagasi ja viigistas 4:4. Seti lõpus mängiti seisul 5:4 ülipikk geim, kus Kaia realiseeris alles viienda murdepalli ehk settpalli, vastasel oli enne ka kaks geimpalli. Teises setis oli Kaia oma servil taga 0:2, 30:40, kuid päästis selles geimis kaks murdepalli ja seejärel võitis järjest viis geimi seisuks 5:2.

Kanepi lõi finaalis 6 ässa, tegi 3 topeltviga, esimene serv õnnestus 58% ja esimeselt pallingult võitis ta 66% punktidest. Kulikoval olid kõik need näitajad kehvemad, välja arvatud täpselt sama (58) esimese servi õnnestumisprotsent. Kanepi realiseeris 12st murdepallist 4, vastane 4st 2.

Enne Australian Openit võib veel paljudel mängijatel edetabelikoht muutuda, ka Kaial on hea šanss mõnel suure slämmi eelsel turniiril end uuesti esisajasse mängida, aga põhitabeli osavõtjate nimekiri sellest ei muutu ja see selgub nädala pärast.