Mark Lajal kaotas teise seti suurest eduseisust ja langes veerandfinaalis välja

Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Mark Lajal oli maailma 510. reketi Omar Jasika (Austraalia, 2) vastu teises setis 4:0 ees, aga pidi tunnistama vastase paremust 7:6, 7:6 ja langes Heraklioni ITF-i M15 turniiril veerandfinaalis välja.

Kaks setti kokku kestsid koguni 2 tundi ja 37 minutit ning kindlasti peame arvestama, et Lajali jaoks oli tegemist kaheksanda mänguga kümne päeva jooksul. Võimalik, et seti lõppudes lõi väsimus välja. Murdeid oli kõvakattel toimunud mängu kohta üsna palju. Esimeses setis olid mõlemad mehed teinud kaks murret juba seisuks 3:3. Sealt edasi hoiti servi, kuigi mõned geimid olid veel tasavägised. Tie-break’is tegi Jasika otsustava minimurde seisuks 5:3. Järgmise punkti Lajal võitis, aga Jasika enam oma pallingul ei vääratanud – 7:4.

Teises setis kuulus Lajalile algedu 4:0, kuid vastane sai ühe murde tagasi seisuks 4:2. Seejärel juhtis Lajal Jasika pallingul 40:0 ja omas kokku viit murdepalli, aga ei võitnud geimi. Ilmselt kallutanuks Lajal sellega seti enda kasuks, aga nüüd tuli tal veel kaks oma servi hoida. Esimene õnnestus, aga seisul 5:4 kaotas Eesti esireket pallingu. Taas mängiti tie-breaki, kus seisul 4:5 olid minimurded viigis, kui Lajal asus servima. Kuid nüüd kaotas ta punkti mõlemal servil ja sellega mängu.

Võrreldes eilse 2. ringi kohtumisega oli Lajal sama hea esimese servi protsendi (68) poolest, aga lõi täna vaid ühe ässa (eile 10) ja võitis esimeselt servilt 57% (eile 84%). Murdepalle realiseeris Lajal 14st 4 ja Jasika 12st 4.

Heraklionis on turniir ka järgmisel nädalal, kuid esialgse info kohaselt Lajal enam seal ei mängi. 13. juunil algab Grasse’is (Prantsusmaa) M25 turniir, kus Lajal on kindlasti osavõtjate nimekirjas. Grasse paikneb väga lähedal Patrick Mouratoglou tenniseakadeemiale, kus Lajal harjutab. Prantsusmaal on seejärel veel kaks 25-tuhandelist turniiri, millest viimane lõpeb vahetult enne Eesti meistrivõistlusi, kus Lajal kavatseb osaleda.