Mark Lajal kaotas maratonmängu

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal langes Monastiri ITF-i M25 turniiril veerandfinaalis välja, kui kaotas kolm tundi ja 2 minutit kestnud mängus Mario Gonzalez Fernandezile (Hispaania, ATP 801.) 6:4, 5:7, 4:6.

Lajal saavutas täna selle, mida ajaloos tuntakse “Pyrrhose võiduna”. See on selline juhtum, kus sa võidad tähtsa lahingu, aga kaotad sõja. Selline oli just otsustava seti kolmas geim. Lajal oli saanud murde kätte, juhtis 2:0, aga siis hakkas hispaanlane tõrjegeimis kõvasti vastu. Lajalil oli 8 geimpalli ja Fernandezil 5 murdepalli, kuni lõpuks eestlane ikkagi võitis 30 punkti (!) kestnud geimi. Kolme geimi oli mängitud kokku üle poole tunni!

Pärast seda oli veel pikki geime (kuigi mitte nii pikke nagu kolmas geim), aga nüüd need langesid kõik hispaanlase saagiks. Ta asus juhtima 5:3 ja nii piisas Fernandezile oma servi võitmisest seisul 5:4.

Mis juhtus esimestes settides? Avasetis kaotas Lajal esimesena oma pallingu, kuid sai selle kohe tagasi seisuks 2:2. Teise murde tegi Lajal seisul 5:4, mil vastasel enam polnud võimalust samaga vastata. Teises setis olid mõlemad servigeimides üsna kindlad, seisuni 5:5 oli vaid Lajalil üks murdepall neljandas geimis. Aga siis, juhtides 5:5, 40:15, kaotas Lajal oma servil neli punkti järjest ja seis viigistus 1:1.

Lajal võitis ässad 9:3, tegi topeltvigu veidi rohkem (8 vs 6) ja teenis ka esimeselt servilt rohkem punkte (71 vs 67%), aga oli seekord nõrgem teisel servil, kus tema võitis 35 ja Fernandez 50% punktidest.