Mark Lajal kaotas finaalis, kuid tõuseb esmakordselt TOP500 sisse

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (5) kaotas teatud üllatusena Bagneres-de-Bigorre’i (Prantsusmaa) ITF-i M25 turniiri finaalis teisena asetatud Joris de Loore’le (Belgia, ATP 371.) 3:6, 0:6.

Üllatus ei olnud mitte Lajali kaotus endast edetabelis eespool asunud vastasele, vaid liiga ühepoolsed numbrid. Tegelikult oli heitlus kohati tasavägine ja 15-geimiline mäng kestis tund ja 24 minutit ehk siis keskmiselt 5-6 minutit geimi kohta. Paraku läks nii, et peale ühe võitis kõik pikad geimid De Loore. Kui Lajal on tavaliselt olnud väga hea murdepallide päästa, siis seekord võitis De Loore 9st murdepallist 5. Lajalil oli vaid üks murdepall, mis jäi kasutamata.

Tegelikult oli juba algus Lajali jaoks saatuslik, kui ta esimeses geimis algul juhtis, aga siis kaotas oma servi 12 punkti kestnud geimis. Seda ei andnudki enam tagasi teha ja alates seisult 3:4 ei võitnud Eesti esireket geimigi. Seekord ei olnud Lajalil ka kuigi hea esimese servi protsent (53), näiteks veerand ja poolfinaalis oli see vastavalt 60 ja 62%.

Lajal teenis M25 turniiri finaali eest 16 ATP punkti, mis peaks ta edetabelis kergitama ca 485. koha kanti ehk kindlasti TOP500 sisse. Kuid punktid lisatakse alles ülejärgmise nädala esmaspäeval. Sel nädalal jõudis Kairos finaali, kuigi madalama taseme M15 turniiril, ka Lajali pikaajaline noorteklassi rivaal ja paarismängupartner Leo Borg (Rootsi), kuid temagi kaotas lõppkohtumise. Kuulsa Björn Borgi poeg on maailma edetabelis Lajalist umbes paarsada kohta tagapool.