Mark Lajal jõudis Sunderlandis veerandfinaali

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Põhja-Inglismaal paikneva Sunderlandi M25 ITF-i turniiril sai teise võidu Mark Lajal (7), kes jõudis sellega veerandfinaali.

Kui esimeses ringis tuli Lajalil kõvasti pingutada, siis tänase 6:4, 6:4 võidu Alex Knaffi (Luksemburg, ATP 727.) üle teenis ta tunni ja 22 minutiga. Mõlemas setis oli murrete järjekord sama: alustas Lajal, kes võitis vastase servi kohe esimeses geimis, seejärel vastane murdis tagasi (esimeses setis seisuks 2:2 ja teises 1:1), kuid otsustava murde tegi Lajal seti keskel (mõlemal korral seisuks 4:3).

Lajali parim näitaja oli esimesel servil võidetud punktid – 83%. Teiselt servilt võinuks ehk võita natuke rohkem kui 40%, aga vastane jäi ka selles statistikas alla (38%). Lajal lõi ka 4 ässa ja võitis murdepalle 8st 4.

Veerandfinaalis kohtub Lajal neljandana asetatud Daniel Coxiga (ATP 402.). Huvitav, et ka eelmisel turniiril Sheffieldis võinuks Lajal kohtuda Coxiga, aga siis ta kaotas 2. ringis kaasmaalasele Arthur Feryle, kes alistas ka eestlase ja võitis kogu turniiri.