Elena Malõgina sai bulgaarlannalt vastase kodus revanši

– Elena Malõgina / Foto: Toomas Kuum

Elena Malõgina võitis Sozopolis (Bulgaaria) W25 ITF-i turniiri avaringis Gergana Topalova (Bulgaaria, 6) 7:6, 4:6, 6:3.

Nii sai Malõgina WTA edetabeli 332. reketilt omapärase revanši, sest oli talle suvel Pärnus kaotanud 1:6, 4:6, aga nüüd võitis hoopis vastase koduväljakul. Nii palju oli mängudel erinevust, et Pärnus võisteldi saviliival, aga Sozopolis kõvakattel.

Tüüpiliselt Malõgina mängule oli murdeid palju ja mõlemad tennisistid võitsid vastase servil seitse geimi. Eriti tihe murdmine käis esimeses setis, kus Malõgina võitis nö kolmandal katsel. Ta oli ees kahe murdega 5:2, kuid Topalova viigistas 5:5. Uuesti läks Malõgina ette 6:5, aga kaotas jälle oma pallingu. Kuid tie-break oli edukas, õnneks just seisul 4:5 leidis Malõgina head servid ja võitis pallingul kaks punkti – 6:5. Vastane viigistas, aga kaotas siis oma servil teise punkti ja Malõgina võitis 8:6.

Teises setis sai Malõgina algul kaotatud murde tagasi seisuks 4:4, ent siis kaotas teisel korral oma servi. Seisul 4:5 ta juhtis veel Topalova servil 40:15, aga seekord vastane hoidis pallingut. Otsustavas setis murdis Topalova esimesena seisuks 3:2, aga pärast enam geimi ei saanudki. Malõgina võitis neli geimi järjest, nende seas kaks murret.

Malõgina tegi vähem topeltvigu (2 vs 5) ja sai esimest servi tunduvalt rohkem sisse (75% vs 55%). Kokkuvõttes otsustaski just Malõgina suurem esimeste servide arv, sest protsendi poolest oli Topalova napilt parem nii esimese kui ka teise servi osas, aga punkte võitis Eesti mängija rohkem (121:117). Murdeid realiseeris Malõgina 17st 7 ja Topalova 14st 7.

Teises ringis kohtub Malõgina Darja Lopatetskaga (Ukraina), kes praegu asub WTA edetabelis 606. kohal, aga ta oli 2019. aastal 16-aastaselt maailma 216. reket. Lopatetska pole Malõginaga kohtunud, aga on viimase 12 kuu jooksul võitnud kolme Eesti mängijat – mullu novembris Haabneeme turniiril Valeria Gorlatši ja Maileen Nuudit ning tänavu Katriin Saart. Üksikmängus on Lopatetska võitnud viis ja Malõgina kolm ITF-i turniiri, kuid pärast 2019. aastat on ainult Eesti kolmas reket suutnud ühe turniiri võita, vastane enam mitte.