fbpx
Close

Mark Lajal jõudis Sloveenias üksikmängu finaali ja võitis paarismängu!

– Mark Lajal / Foto: Erakogu

Mart Lajal (13) jätkas suurepäraseid esitusi Mariboris (Sloveenia) juunioride 4. kategooria turniiril, kui alistas tänases poolfinaalis teisena asetatud Maks Kasnikowski (Poola) 7:6, 4:6, 6:3.

Juba praegu on kindel, et hetkel maailma juunioride edetabelis 563. kohal asuv Lajal kerkib 500 parema sekka, aga kui ta võidab turniiri, siis juba kindlasti 400 parema hulka. Nimelt annab 4. kategooria turniiri finaalikoht 36 ja esikoht 60 punkti, kuid tuleb arvestada, et 5 punkti läheb Lajalilt ka maha. Võrdluseks: Lajali täna alistatud vastane Kasnikowski on juunioride edetabelis täpselt 300. kohal. Lajal on tänavu sügisel juba võitnud kaks 5. kategooria turniiri, kuid 4. kategooria finaal annab isegi kuus punkti rohkem kui nimetatud võidu eest saadud summa.

Samuti saab Lajal punkte juurde paarismängu arvelt, sest täna pärastlõunal alistas ta koos Matthew William Donaldiga (Tšehhi, 3) finaalis Ammar Elamini (Iirimaa) ja Jan Kupcici (Sloveenia) 6:4, 3:6, 12:10. Paarismängu punktide osakaal edetabelis on siiski väiksem, sest nende summa jagatakse neljaga.

Laupäevases üksikmängu finaalis kohtub Lajal just oma paarismängupartneri Donaldiga, kes on asetatud seitsmendana. Seega on mõlemal võimalus tulla turniiri kahekordseks võitjaks.

scroll to top