Kaia Kanepi sai Milovices veenva võidu ja tõuseb maailma edetabelis 102. kohale

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi võitis Milovice (Tšehhi) 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri veerandfinaalis Caijsa Wilda Hennemanni (Rootsi) 6:2, 6:1 ja tõuseb maailma edetabelis vajalikule 102. kohale.

Seni on Kanepi teeninud Milovicest 4 WTA punkti, turniirivõit annaks 10, aga kohta edetabelis ei parandaks. Nüüd on enam-vähem kindel, et 102. edetabelikohast piisab pääsuks otse Australian Openi põhiturniirile. ITF-i madalama auhinnafondiga turniiride punktid lisatakse tavaliselt nädal hiljem, kuid Kaia jaoks õigeaegselt, sest Australian Openi põhitabeli koosseis pannakse paika 9. detsembri (varem kirjutasime Tennisnetis ekslikult, et 2. detsembri) seisuga ehk kuus nädalat enne turniiri algust 20. jaanuaril.

Kanepi lõi tänases mängus 7 ässa ja esimese servi õnnestumisprotsent oli 63. Siiski kaotas Kaia esimeses setis mõlemad geimid just oma pallingul, aga oli ülimalt edukas tõrjel (vaid üks geimikaotus). Vastane võitis oma servil 46st punktist vaid 19 (41%).

Poolfinaalis kohtub Kanepi 15-aastase Linda Noskovaga (Tšehhi). Tegemist on juba kolmanda juuniorieas mängijaga, kellega Kanepi Milovices kokku läheb. Võib aga uskuda, et noorte jaoks on endise maailma TOP20 tennisistiga mängimine väga vajalik ja rõõmustav sündmus.