Mark Lajal finaalis: teises setis jäi matšpalli kasutamata, aga võit tuli kolmandas

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (4) võitis Monastiri ITF-i M15 turniiri poolfinaalis dramaatiliselt kulgenud mängus Rigele Te (Hiina, 7, ATP 706.) 6:4, 6:7, 6:3.

Lajal päästis selles matšis väga palju olulisi murdepalle, aga samas jättis teises setis kasutamata hea võimaluse. Ta võis panna kohtumisele punkti oma servil seisul 5:4, 40:30, kuid hiinlane päästis matšpalli ja murdis Lajali servi. See oli tegelikult esimene kord, kus Lajal oma pallingugeimi kaotas, seni oli ta nii esimeses kui ka teises setis korra ise murdnud Te servi. Samas ei saa öelda, et Lajal hoidnuks servi kindlalt, näiteks esimeses setis seisuni 3:3 oli vastasel juba kasutamata jäänud neli murdepalli. Lõpuks pidi see murre tulema, aga see juhtus kõige dramaatilisemal hetkel.

Teise seti tie-break’is oli Lajal ees veel 4:3, kumbki oli selleks hetkeks teinud ühe minimurde. Siis aga võitis Te mõlemad punktid oma servil, Lajal vaid ühe ja seisul 6:5 realiseeris Hiina tennisist settpalli.

Kolmandas setis oli otsustav seitsmes geim nagu ka esimeses setis, kus Lajal tegi ainsa murde. Nüüd vastupidiselt päästis Lajal seisul 3:3 kõigepealt 0:40 kaotusseisu ja siis veel ühe murdepalli. Kui ta oli raske geimi võitnud, tegi Lajal kohe ise murde ja kindlustas võidu.

Ässasid löödi selles mängus väga palju, Lajal võitis need 11:7, kumbki tegi 6 topeltviga. Lajali esimese servi protsent oli parem kui vastasel (60 vs 55), aga samas võitis eestlane esimeselt pallingult 64, aga Te 78% punktidest. Omakorda võrdsustas seisu Lajali paremus teise servi punktidel (60 vs 50%). Miks aga statistika oli võrdne, ehkki Lajal võitis neli geimi rohkem? Sellepärast, et punktides oli eestlase paremus napimast napim – 112:111. Kuid kindlasti aitas Lajali võidule kaasa murdepallide päästmine, Hiina tennisist võitis neid 15st ainult 2, Lajal ise 6st 4. Kuid just üks hiinlase õnnestunud murdpall leidis aset geimis, mis võinuks jääda viimaseks.

Finaalis kohtub maailma edetabelis 631. kohal asuv Lajal Constantine Bittoun Kouzmine’iga (Prantsusmaa, 8), kes asub 858. kohal. Bittoun Kouzmine on viimase kahe aasta jooksul kohtunud kolme Eesti mängijaga, aga mitte Lajaliga. Ta võitis Vladimir Ivanovi ja Karl Kiur Saart, kuid kaotas just Monastiris 2020. aasta detsembris Kristjan Tammele.