fbpx
Close

Palju õnne! Anet Angelika Koskel ja Katriin Saar võitsid Savitaipale turniiri

Esialgu ei ole Tennisnetil veel fotot võitjatest koos, nii peame leppime Eesti meistrivõistluste fotoga, kus Katriin Saar on vasakul ja Anet Angelika Koskel paremal pool võrku. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kaks eestlannat käisidki tee lõpuni, alistasid kokku neli vastast ja võitsid ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril paarsimängu tiitli!

Katriin Saare jaoks see ei ole esimene tiitel – täpselt neli aastat tagasi suvel Pärnus võitis ta ITF-i turniiri koos Saara Oravaga. Kuid tema tänane paariline Anet Angelika Koskel lisandus nende tennisistide nimekirja, kes on Eestile toonud ITF-i turniirivõidu. Üksikmängus on neid pisut üle kümne, aga kui paarismäng lisada, tõuseb arv üle kahekümne! Võib-olla on Eestis mõni statistik, kes teab täiesti täpset arvu!?

Tänane finaal oli pingeline, kuid mida rohkem lõpu poole, seda paremini Koskel/Saar mängisid. Esimene sett oli kummaline. Alates seisust 1:1 hakkasid vastased teineteise serve murdma. Eesti paari vastased Miriana Tpna (Itaalia) ja Ani Vangelova (Bulgaaria, 4) asusid murdega ette: 2:1, 3:2, 4:3, 5:4, 6:5. Kuid Koskel/Saar muudkui viigistasid! Aga viiendal korral enam ei suutnud, seisul 6:5 hoidsid Tona/Vangelova pallingut.

Teine sett oli hoopis teistsugune. Seisul 2:1 õnnestus eestlannadel murre ja koos servi hoidmisega olid nad ees 4:1. Seekord enam mingit imet ei juhtunud – mõlemad pooled hoidsid servi ja sett kuulus tulemusega 6:3 Koskel/Saarele. Otsutav matši tie-break ei läinud üldse põnevaks. Aga seda meie õnneks. Vastased juhtisid 1:0 ja siis kuulusid jätgmised 9 (!) punkti eestlannadele. Võiks öelda, et seisul 9:1 “lõid vastased veel auvärava”, aga lõpptulemus 10:2 oli veenev. Kui vaadata statistikat, oli esimese servi õnnestumisprotsent määrav. Eestlannadel oli see lausa 79%, aga vastastel 64%. Selle arvel said eestlannad esimeselt servilt 29 ja vastased 22 punkti, kuigi esimese servi punktide protsent ei olnud Koskel/Saarel liiga palju parem (55 vs 51).

scroll to top