Mark Lajal andis teisena asetatud hollandlasele vaid kolm geimi

– Mark Lajal / Foto: ETL/Igor Pissarev

Mark Lajal tõestas oma jõudu juba eelmise nädala Heraklioni turniiril, kuid veerandfinaalis jäi oluline võit saamata. Vigade paranduse tegi Eesti parim juunior sel nädalal, kui jõudis samas paigas poolfinaali.

Lajali vastane veerandfinaalis Mick Veldheer (Holland) asus ATP edetabelis 570. kohal, aga Lajal alistas ta koguni 6:1, 6:2. Alles lõpus teenis Veldheer kaks geimi juurde, Lajal juhtis koguni 6:1, 4:0. Lajal oli servil parem kui eelmises mängus, sai seekord esimest pallingut sisse 66% ja võitis sellelt 90% punktidest. Vastasel oli kogu mängu jooksul ainult üks murdepall, mille Lajal päästis.

Poolfinaalis kohtub Lajal itaallase Francesco Maestrelliga, kes on eestlase eakaaslane ja paikneb maailma edetabelis 1020. kohal. Juunioride turniire pole Maestrelli viimasel ajal mänginud, aga ta on olnud maailma noorte 50. reket, ent Lajal paikneb praegu 14. kohal.