fbpx
Close

Paula Badosa näitas jõudu ja lõpetas kümne geimivõiduga järjest

Paula Badosa WTA finaalturniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Paula Badosa (Hispaania, 7) sai WTA finaalturniiril seni kõige kindlama võidu, kui alistas Arina Sabalenka (Valgevene, 2) 6:4, 6:0.

Algus ei olnud kaugeltki ühepoolne. Pigem domineeris oma tugevate löökidega Sabalenka ja kahes geimis pidi Badosa päästma kuus murdepalli, aga ta ei päästnud enam seitsmendat ning jäi taha 2:4. Järgmises geimis juhtis Sabalenka oma servil 40:15, kui järsku, sisuliselt ühe hetkega saabus pööre. Nii imelik kui see ka polnud, ei võitnud valgevenelanna enam ühtki geimi.

“Kui pärast eduseisu kaotasin servigeimi, olin tõeliselt pahane enda peale, väga pettunud ja emotsionaalselt segane,” sõnas Sabalenka pärast mängu. “Ma ei suutnud oma tundeid peatada ega saanudki mängu tagasi.” Badosa sõnas, et muutis esimese seti keskel taktikat. “Kuna tingimused on siin kahtlased, püüdsin vigu mitte teha. Pigem ootasin, et tema eksiks,” ütles hispaanlanna. “Pärast servigeimi kaotust mõtlesin, et nüüd pean mängima agressiivselt ja tõusma tema tasemele, sest ta mängis agressiivselt. Mõtlesin, et vaatame, kuidas läheb. Võib-olla see pole hea, aga kehvemaks minna enam ei saa. Nii tegingi, et enam ei oodanud vigu, vaid hakkasin ründama.”

Lihtvigu oli mängijail siiski rohkem kui äralööke. Badosa tegi 14 äralööki ja 19 lihtviga, Sabalenka samad numbrid olid 15 ja 31. Nii see kipub Guadalajaras olema, ehkki Anett Kontaveidil õnnestus napilt plussi jääda 17:16. Ka tema hoidis ennast pisut tagasi, aga kuna Barbora Krejcikova ei saanud ohtlikuks, siis taktika toimis.

Teine huvitav tendents on Mehhikos topeltvigade rohkus. Räägitakse erinevast põrkest keskmäestiku tingimustes, aga servi lööd sa ju käest. Ometi tegid ka Sabalenka ja Badosa päris palju topeltvigu, vastavalt 7 ja 4. Kuid Badosa võitis ässad 5:4. Samuti on enamikel mängijatel keskmisest madalamaks osutunud esimese servi protsent, mis Badosal oli 55 ja Sabalenkal vaid 43. Hispaanlanna on aga mängija, kelle servi keskmine õnnestumisprotsent on reeglina 70 lähedal.

Badosal jätkub seitsmemänguline võiduseeria, sest pärast triumfi Indian Wellsi turniiril, kus ta võitis kuus mängu, ei teinud hispaanlanna enam järgmistel turniiridel kaasa.

scroll to top