Kas vihmapaus rikkus Kristjan Tamme hea turniiri?

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tammel oli laupäevase seisuga hea võimalus mängida Heraklioni ITF-i M15 turniiril kahes finaalis, aga pärast üksikmängu poolfinaali edasilükkamist vihma tõttu läks pühapäeval kõik kahjuks allamäge.

Laupäevane poolfinaal Simone Roncalli (Itaalia, 3, ATP 597.) vastu algas Tammele suurepäraselt, kui ta juhtis 5:0, olles murdnud vastase servi kolm korda. Järgmisest kuuest geimist võitis viis küll vastane, aga seis ei olnud mitte 6:5, vaid 6:2, 0:3 Tamme poolt vaadatuna. Kohe aga tekkis võimalus päästa ka teine sett. Tamm vähendas vahe 3:4-le, kaotas siis uuesti oma pallingu, aga murdis taas – 4:5. Seejärel võitis eestlane oma servi ja asus vastase pallingult juhtima 40:15. Sel hetkel mäng katkeski. Ja vihma sadas terve päeva, mistõttu jätkati alles täna hommikul.

Jätkamisel päästis Roncalli kaks murdepalli ja siis veel ühe Tamme edu ja murdis ise seisul 6:5. Otsustavas setis oli ka veel võitlust. mõned geimid olid väga pikad. Kaotusseisus 2:4 oli Tammel kasutada murdepall, kuigi tegelikult oli selles geimis märksa suurema edu (40:0) maha mänginud Roncalli. Kui itaallane pika geimi kätte sai, murdis ta juba kuuendat korda selles mängus Tamme servi (eestlane ise tegi viis murret) ja matš lõppes 2:6, 7:5, 6:2 Roncalli kasuks. Pärast poolteist geimi kestnud mängu finaali alustanud Roncalli ei saanud aga lõppkohtumises vastu teisena asetatud David Pichlerile (Austria).

Paar tundi hiljem mängis Tamm paarismängu finaali koos Dominik Palaniga (Tšehhi), kes üksikmängus oli esimesena asetatud, kuid kaotas avaringis. Paarimängus aga neil koos asetust ei olnud, samuti ei kuulunud paigutatute hulka ka nende finaalivastased Dylan Dietrich (Šveits) ja David Perez Sanz (Hispaania). Mängu otsustasid kolm tie-break’i, millest kaks võitsid Dietrich/Perez Sanz.

Esimeses setis murdeid polnud ja ainult üks murdepall mõlemapoolsel geimpallil seisul 5:5, 40:40, oli kasutada vastastel, kuid Palan/Tamm võitsid punkti. Tie-break’is oli Eesti-Tšehhi paar murdega ees seisul 5:3, aga siis kaotasid nad punkti oma servil, veel kaks vastase servil ja uuesti oma servil – 5:7.

Teises setis murdsid Palan/Tamm vastaste servi kohe esimeses geimis, aga andsid võidetu tagasi seisul 4:3. Tie-break’is läksid nüüd Dietrich/Perez Sanz murdega ette, kui asusid servima seisul 4:3. Kuid Palan/Tamm võitsid kaks punkti tõrjel ja kaks servil ning viigistasid settide seisu. Kahjuks olid Palan/Tamm otsustavas kümne punktini mängitavad tie-break’is kogu aeg taga, välja arvatud seisul 1:0. Kui Eesti-Tšehhi paar sai minimurde tagasi, andsid nad selle kohe ära oma esimesel servipunktil ja nii olid vastased pidevalt ees – 4:2, 5:3, 6:4 ja siis pärast kaht minimurret isegi 8:5. Alles seisul 6:9 võitsid Palan/Tamm oma servil mõlemad punktid, kuid oli hilja, sest vastased lõpetasid matši oma servil – võit Dietrich/Perez Sanzile 7:6, 6:7, 10:8.