fbpx
Close

Mark Lajal alustas Heraklioni turniiri võiduga

– Mark Lajal / Foto: Facebook

ITF-i meeste turniiril Heraklionis (M15) teeb kaasa Eesti tulevikulootus Mark Lajal. Eelmisel turniiril avas Lajal oma võiduarve ITF-i turniiridel, jõudes veerandfinaali. Ka poolfinaalikoht polnud sugugi kaugel. See tõstis ilmselgelt meie noortennisisti enesekindlust.

Seekord kohtus 18-aastane Mark Lajal, kes nüüd teenimas ka täiskasvanute edetabelipunkte (juunioride 14-s), vabapääsmega kohaliku 21-aastase tennisisti Alexandros Skorilasega (ATP 1251.). Tänu juunioride kõrgele reitingule koha põhitabelis teeninud Lajal võitis kohtumise kahes setis.

Avasetis omasid mõlemad nelja murdepalli, millest ainsa realiseeris Lajal kohe alguses seisul 1:0. Raskeim hetk oli eduseisudel 4:2 ja 5:3, kui vastasel oli kasutada murdepallid. Setivõit 6:3. Teises setis kasutati paremini murdepalle ära. Vastane 3-st 2 ning Lajal 4-st 3. Otsustava murde tegi Lajal seisul 5:5. Teine sett talle 7:5. Üldpunktide suhe Lajalile 78-61.

Järgmisena läheb Lajal vastamisi seitsmenda asetusega austraallase Matthew Romiosega (ATP 758.), kellel veel ITF-i turniirivõite ette näidata pole. Paarismängus Lajal kaasa ei tee.

Naiste ITF-i turniiril Helsingborgis (W15) näeme kahte meie naistennisisti põhitabelis. Kui Katriin Saar (WTA 1572.) on otse põhitabelis, siis Anet Angelika Koskel (ITF 1434.) murdis end sinna kahe võiduga läbi kvalifikatsiooni. Tänases otsustavas mängus alistas Koskel Rootsi tennisisti Maria Petrovici (ITF 1497.). Põhitabelis on mõlemad Eesti tennisistid võistlustules homme hommikul. Ka paarismängus, kus Koskel ja Saar moodustavad paari, alustavad nad homme. Paarismängus omatakse neljandat asetust.

scroll to top