fbpx
Close

Maria Lota Kaul: tänase mänguga rahule küll ei jäänud

– Maria Lota Kaul / Foto: Igor Pissarev

Eesti karikavõistluste veerandfinaalis lülitas Maria Lota Kaul 6:4, 6:1 võiduga välja mullu sama turniiri võitnud Lissi Kubre, kuid oma mänguga rahule ta ei jäänud.

“Päris halb oli see esitus,” nentis Kaul. “Midagi siin lisada polegi, ei suutnud ennast käima ka tõmmata.” Mõnes mõttes peaks ju olema hea, kui ka halva mänguga said veenva võidu? Kaul pisut mõtles ja siis tunnistas: “Nii võiks tõesti olla, kuid isiklikult arvan, et ka vastane ei mänginud seekord hästi.”

Kaul hingas kergendatult, et umbes kaks aastat teda vaevanud õlavigastusega on nüüd kõik korras. “Ise tunnen, et olen nüüd täiesti terve,” ütles Kaul, kes 2017. aasta veebruaris veel Eesti koondises FedCupil mängis. “Juba siis mängisin valuvaigistite abil. Just sel põhjusel, et üritasin valuvaigistitega mängimist jätkata, see asi nii hulluks läkski, et tuli operatsioon ette võtta.”

Samas arvas Kaul, et üldises plaanis on tema vorm praegu siiski hea. “Kui jaanuaris võitsin GP-etapi, olin veel toores. Kuid juba Laagri GP ajal olin parem ja suutsin seal ka stabiilselt mängida, nii halbu esitusi nagu täna seal ei olnudki. Kuid eesmärk on ikkagi karikavõistlused võita – peab lihtsalt edaspidi paremini mängima,” pajatas Kaul.

Kevadel 19-aastaseks saava Kauli tänavuse hooaja kaugem eesmärk on naasta profituurile ja üritada ITF-i turniiridel hästi mängida. “Kuid enne lõpetan kooli ära, suvel hakkan proovima rahvusvahelistel turniiridel,” ütles Kaul.

scroll to top