fbpx
Close

Kenneth Raisma: parema meelega oleksin praegu Kaasanis mänginud

– Kenneth Raisma / Foto: Siim Semiskar

Esimesena asetatud Kenneth Raisma on kahe kindla võiduga liikunud Eesti karikavõistluste finaali, kuid ise arvab, et tema vorm pole nii hea, et teda suurfavoriidiks pidada.

Selles, et Raisma üldse karikavõistlustel kaasa teeb, ei saanud kindel olla, sest ta üritas pääsu Kaasani ITF-i turniirile, kuid pidi juba kvalifikatsioonis reketid pakkima. “Loomulikult oleksin praegu parema meelega Kaasanis mänginud,” ütles Raisma. “Aga hetkel on seis selline, et vorm pole just kuigi roosiline. On tulnud erinevaid tagasilööke, aga ei hakka praegu täpsustama.”

“Selles mõttes oli juba varem otsustatud, et kui Kaasanis välja langen, tulen igal juhul karikavõistlusi mängima, et ka kohalik konkurents veidi tihedam oleks,” jätkas Raisma. “Hetkel on mulle kasulik saada võimalikult palju mänge. Ega ma kindlalt ennast tunne, võin homme või ülehomme ka kaotada. Kuid ei tulnudki siia selleks, et saada lihtsaid mänge, vaja on koguda enesekindlust.”

Seni on Raisma kaks kohtumist võitnud kindlalt. “Tegelikult esimene vastane, noor tulevikulootus Oliver Ojakäär üllatas mind positiivselt, mängis väga hästi,” kiitis Raisma, kellel seisab poolfinaalis ees mäng treeningukaaslase Daniil Glinkaga, kellele ta mullu suvel Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis üllatuslikult kaotas. “Tuleb tihe heitlus. Võitsin nüüd ka teda Laagri GP-etapil, aga need eelmised kohtumised palju ei määra, võidab see, kellel paremini välja tuleb. Praegu on meie tase üsna sarnane.”

Raisma nentis, et muidugi ei tee see talle rõõmu, et ta nüüd Glinkat endaga võrdseks on sunnitud pidama – paar aastat tagasi olnuks seda raske eeldada. “Aga nii see paraku on, tema on ka viimasel ajal saanud rohkem treenida ning mul on erinevatel põhjustel probleeme,” lisas Raisma.

Profikarussellile naasmist üritab Raisma peagi uuesti. “Treeneriga on võistluste plaan lähiajaks tehtud – kahe nädala pärast mängin kaks turniiri Inglismaal ja siis Usbekistanis,” teavitas Raisma, kes peab leppima ITF-i turniiridega, sest edetabelikoha tõttu tal ATP Challengeridele asja ei ole.

scroll to top