Kauli napi kaotuse Curitiba turniiri veerandfinaalis põhjustas pretsedenditu topeltvigade arv

– Maria Lota Kaul / Foto: Igor Pissarev/ETL

Brasiilia turneel üsna heas vormis püsiv Eesti tänavune meister Maria Lota Kaul olnuks mänguliselt ka täna võimeline alistama ITF-i 15-tuhandelisel turniiril Curitibas teises ringis maailma 631. reketi Maria Capurro Taborda (Argentiina), kuid 27 topeltviga (!) ei võimaldanud võita.

Eks statistika näitab, et kui Capurro Taborda oli punktidega parem 122:121, tegi Kaul vastasest 23 topeltviga rohkem ja mängu läinud punktide arvel oli ta vastasest üle. Võib-olla veelgi pretsedenditum on see, et esimest servi lõi Kaul sisse 56%, aga teist servi 53%. Seega: oleks ta teise servi asemel kogu aeg esimest löönud, teinuks ta paar topeltviga vähem… Tõenäoliselt siiski need paar enampunkti poleks pruukinud otsustada.

Igatahes oli tulemus 7:6, 2:6, 7:5 argentiinlanna kasuks ja teises setis, mille Kaul kindlalt võitis, tegi ta ainult 4 topeltviga. Otsustavas setis oli Kaul murdega ees, kuid seisul 4:3 kaotas oma servi ja siis ühe veel. Eks raske ongi pidevalt oma pallingut hoida, kui teine serv ei tööta.

Paarismängu veerandfinaal koos sakslanna Emily Welkeriga on Kaulil veel hilisõhtul või meie aja järgi alles öösel ees, kuid rõõmustav on see, et Elena Malõgina koos kunagise maailma parima juuniori Irina Hromatšovaga (Venemaa) on juba jõudnud poolfinaali. Malõgina ja Hromatšova võitsid Jablonec nad Nisou (Tšehhi) 25-tuhandelisel turniiril veerandfinaalis Tšehhi paari Anna Kladivova/Aneta Laboutkova 6:3, 6:1.