24 ässa löönud Kristjan Tamm kaotas Cancunis napilt

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Mehhiko kuurortlinnas Cancunis sadas kuni neljapäeva õhtuni nii palju vihma, et meeste ITF-i 15-tuhandelisel turniiril saadi 2. ring pidada alles laupäeval.

Nii pidi Kristjan Tamm (ATP 846.) oma kohtumist ootama neli päeva, sest 1. ringis võitis ta juba teisipäeval. Tänases kohtumises Rubin Stathamiga (Uus-Meremaa, ATP 769.) oli Tamm ees 7:6, 5:2, aga kaotas seejärel kolm geimi järjest nulliga! Kusjuures seisul 3:5 kaotas Tamm ainsal korral oma servi. Imelik, kust tekkis selline nõrkusehetk, sest lõpp oli taas võrdne, aga Tamm kaotas mõlemad tie-break’id – nii teises setis 3:7 kui ka otsustava seti asemel mängitud pikas tie-break’is 7:10. Tamm oli seal minimurdega ees 6:4, kuid siis kaotas punkti omal servil ja veel ühe sarnaselt seisul 7:7. Statham võitis kaks viimast servipunkti ja sellega mängu.

Tamm servis väga hästi, sest ta lõi 24 (!) ässa ja tegi ainult kaks topeltviga, esimene serv õnnestus 64-protsendiliselt. Samas teenis märksa vähem (5) ässasid löönud Statham ometi esimeselt servilt rohkem punkte – vastavalt 82 ja 75%. Uus-meremaalane oli ka punktides parem 90:75, mis tegelikult andis tunnistust, et võib-olla ta ikkagi vääris võitu.

Lisame siinkohal, et lõpule jõudis ka ülejäänud Eesti mängijate tee ITF-i turniiridel. Daniil Glinka oli Cancunis üksikmängu avaringis kaotanud neljapäeval, kui korraks tekkis vihmapaus, ning Maria Lota Kaul koos sakslanna Emily Welkeriga kaotas Curitiba 15-tuhandelise turniiri veerandfinaalis meie aja järgi ööl vastu laupäeva.