Maileen Nuudi jõudis Alkmaaris poolfinaali

Maileen Nuudi. / Foto: ITF

Maileen Nuudi tõi pärast kaotatud avasetti mängu totaalse pöörde ja alistas Alkmaari ITF-i W15 turniiri veerandfinaalis venelanna Valeria Oljanovskaja 3:6, 6:1, 6:1.

Esimesest setis mängisid mõlemad servigeimides kindlalt. Nii Nuudil kui ka Oljanovskajal oli üks murdepall, aga selle realiseeris ainult venelanna seisuks 5:3. Teist setti asus Nuudi 2:0 juhtima, seejärel võttis Oljanovskaja murde tagasi. Nüüd aga algas ühe mängija etendus – Nuudi võitis kaheksa geimi järjest ja juhtis otsustavas setis 4:0, kui Oljanovskaja üle pika aja suutis hoida oma pallingut. Aga see üks geimi muidugi pööret ei toonud, sest Nuudil oli suur varu ja ta võitis lõpuks veenvalt.

Nuud oli servil kõigi näitajate poolest parem, ainult ässad olid viigis 2:2. Esimese servi õnnestumisprotsent Nuudi kasuks 69-67 ja esimeselt servilt võidetud punktid 70% vs 57%.

Poolfinaalis kohtub Nuudi leedulannast üllataja Klaudija Bubelytega, kellel polegi WTA edetabelikohta. 19-aastane Bubelyte üllatas tänases veerandfinaalis Julia Middendorffi (Saksamaa, WTA 608.). Bubelyte on aga võitnud Balti riikides seitse juunioride ITF-i turniiri, kaasa arvatud kaks korda Tallinnas.

Elena Malõgina W25 turniir Ystadis sai läbi, kui ta koos venelanna Julia Avdejevaga kaotas paarismängu poolfinaalis Ashley Lahey’le (USA) ja Lisa Zaarile (Rootsi) 5:7, 1:6.