Maileen Nuudi jõudis väga raske võiduga Alkmaaris finaali

Maileen Nuudi Billie Jean King Cupil. / Foto: ITF

ITF-i W15 turniiril Alkmaaris jõudis Maileen Nuudi finaali, kui alistas kaks tundi ja 35 minutit kestnud mängus leedulanna Klaudia Bubelyte 6:4, 2:6, 7:6.

Tegemist oli puhta mänguajaga, aga tegelikult oli vahepeal ka lühike vihmapaus, nii et kokku läks mängijail lõpuni jõudmiseks üle kolme tunni.

Nuudil oli juba esimeses geimis neli murdepalli, aga need jäid realiseerimata ja nii jõuti seisuni 3:3 ühegi murdeta. Seejärel Nuudi ikkagi murdis, aga kohe järgmises geimis sai Bubelyte murde tagasi. Nuudil jätkus aga tahtejõudu uuesti murda ja esimene sett võita.

Teine sett algas eestlannale tegelikult hästi, sest ta juhtis vastase servil 40:0. Kuid seejärel võitis Bubelyte järgmisest 14st punktist 13 ja asus 3:0 juhtima. Nuudil ei olnud võimalust seda tagasi teha ja viimases geimis kaotas ta veelkorra oma servi.

Otsustav sett oli närviline ja murdeid palju – kummalgi õnnestus võita neli vastase servigeimi. Algul oli murdega ees Nuudi (1:0), kuid seejärel Bubelyte (3:1). Alates seisult 4:4 pääses Nuudi kaks korda murdega ette, aga mõlemal juhul matši võiduks servides ei kasutanud seda võimalust. Seisul 5:4 oli Nuudil kasutada ka matšpall. Kuid tie-break’is pääses Nuudi 2:0 ette ja enam Bubelyte eduseisu ei saanudki. Seisul 5:4 lõpetas Nuudi mängu kahe punktiga oma servil.

Tennisnetini jõudnud info kohaselt jooksis Bubelyte peaaegu kõik pallid välja ja kaitses suurepäraselt. Nuudil läks vaja vaimujõudu, et selline mäng enda kasuks pöörata. Teise seti algul hakkas Nuud ründelöökidega liialt üle pingutama, kuid suutis lõpus mängida tasakaalukamalt. Just viimaste kuude võitudest tulnud enesekindlus aitas, võib-olla tänavuse aasta algul poleks Nuudi sarnast mängu võita suutnud.

Bubelyte võitis punkte napilt rohkem (105:102) ja oli ka esimese servi punktide võitmises parem (59% vs 51%), aga teiselt servilt võitis Nuudi 58 ja leedulanna 44% punktidest. Nuudi kasuks ei räägi ka murdepallide realiseerimine – temal 17st 6 ja vastasel 8st 7, aga teatavasti võitjate üle kohut ei mõisteta.

Pühapäevases finaalis kohtub Nuudi Alkmaaris teisena asetatud Chiara Scholliga (USA, WTA 539.), kelle parim edetabelikoht on olnud 164., ent seda juba 11 aastat tagasi. Viimasel ajal on 29-aastane ameeriklanna mänginud ITF-i turniiridel väga sageli, aga samas stabiilse keskpärasusega. Alates 2021. aasta jaanuarist on Scholl 18 kuuga mänginud lausa 40 (!) turniiri, aga ainult ühe (tänavu veebruaris W15 Monastiris) võitnud ja rohkem mitte kordagi finaali jõudnud. Mullu samal ajal mängis Scholl asmuti Alkmaaris ja jõudis poolfinaali.