Maileen Nuudi ja Elena Malõgina pääsesid Helsingis teise ringi

Maileen Nuudi Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

Helsingis algas teisipäeval ITF-i W25 võistluse põhiturniir, kus mõlemad Eesti tennisistid said avaringis võidu.

Maileen Nuudi pidi algselt kohtuma kuuendana asetatud Mariam Bolkvadzega (Gruusia, WTA 303.), kes aga viimasel hetkel loobus. Tema asemele paigutati õnneliku kaotajana (lucky loser) 17-aastane taanlanna Rebeecca Munk Mortensen (1074.), keda Nuudi võitis 6:0, 6:0. Kõik geimid ei olnud ühepoolsed ja ühes oli Nuudi isegi 0:40 taga, aga lõpuks pööras ta kõik tasavägised seisud enda kasuks.

Elena Malõginal (373.) oli aga märksa keerulisem vastane temast edetabelis 22 kohta eespool asunud Ulrikke Eikeri (Norra) näol. Malõgina võitis üle 2,5 tunni kestnud mängu 4:6, 6:4, 7:5. Otsustava seti lõpp oli väga põnev. Seisul 5:5 andis Malõgina oma sevril käest 40:0 edu, kuid päästis siis murdepalli ja hoidis pallingut. Järgmises geimis ei suutnud Eikeri hoida 30:0 edu ja murdepalli teenis Malõgina, ent Eesti mängija realiseeris selle kohe ja võitis mängu.

Teises ringis kohtub Nuudi veel ühe kvalifikatsioonist edasipääseja Julia Stusekiga (Saksamaa, 1014.), kes on alles 14-aastane! Samas on Malõginal taas raskem vastane – teisena asetatud Anastasia Kulikova (Soome, WTA 260.), keda toetab ka koduväljak,

Kvalifikatsioonis mängisid eestlannadest Andrea Roots ja Katriin Saar. Kui Roots kaotas esimeses ringis, siis Saar sai ühe võidu ja otsustavas ringis jäi alla Eliessa Vanlangendonckile (Belgia) 4:6, 6:3, 7:10.