Elena Malõgina alistas Helsingis Soome esireketi

Elena Malõgina Tallinn Openil. / Foto: Mauri Levandi

Elena Malõgina sai Helsingis ITF-i W25 turniiril järjekordse väärt võidu, kui alistas teisena asetatud Soome esireketi Anastasia Kulikova (WTA 256.) 6:4, 4:6, 7:6.

Tegemist oli üsna vahelduva mänguga. Näiteks avasetis jäi Malõgina taha 0:2, aga võitis siis neli geimi järjest ja pärast hoidis oma servi. Teises geimis juhtis Eesti kolmas reket ise 2:0, kuid jäi 2:4 taha. Ta viigistas 4:4, aga viimases kahes geimis teenis ainult ühe punkti.

Et algedu oli selles mängus halvaendeline, tõestas ka kolmas sett, kus Kulikova juhtis 4:1. Malõgina murdis tagasi ja pidi seisul 3:4 päästma viis murdepalli, et mäng viigistada 4:4. Järgmises geimis ei kasutanud ta ise kaht murdepalli, aga suutis murda Kulikova servi seisul 5:5. Kuid ikka oli veel tulemas pööre ja Soome esireket viigistas. Kuid Malõgina tegi tie-break’is ainsana minimurde ja juhtis 5:2. Sellelt seisult võitis ta mõlemad punktid vastase servil ja nii võit tuligi. Eelmises mängus kolm aastat tagasi oli Kulikova võitnud Malõginat Stockholmi W15 turniiri finaalis 7:5, 6:3.

Malõgina jäi punktidega peale 112:108 ja kokkuvõttes otsustas esimene serv, mida Malõgina lõi sisse 71 ja Kulikova 60%. Kuigi esimese servi võidupunktide osas oli Eesti tennisisti paremus väike (65 vs 63%), sai määravaks just see, et tänu õnnestumisprotsendile lõi ta esimest servi rohkem ja nii oli ka võidupunktide arv suurem (50 vs 42).

Veerandfinaalis kohtub Malõgina viiendana asetatud rootslanna Caijsa Wilda Hennemanniga (WTA 287.), kes Kulikovast kehvemale edetabelikohale vaatamata võib olla ohtlikum vastane. Hennemann võitis Malõginat aprillis Billie Jean King Cupi I grupi turniiril 6:1, 6:0, aga kevadel oli Malõgina märksa kehvemas vormis kui praegu.

Kahjuks kaotas Maileen Nuudi 14-aastasele Saksamaa neiule Julia Stusekile 2:6, 3:6. Stusek on tõeline üllataja, sest ta sai kaks kindlat võitu kvalifikatsioonis ja põhiturniiri avaringis alistas ukrainlanna Darja Lopatetska, kes on edetabelis peaaegu sama kõrgel kui Nuudi. Samas on Stusek Tennis Europe 14-aastaste edetabelis alles 81. kohal (Kätriin Reinvald on 55.), kuid sakslanna on mänginud ainult neli turniiri, sest rohkem kaasa teinud juunioride ja täiskasvanute ITF-il.

Lisame, et Helsingis, aga Challenger-turniiril mängis ka Mark Lajal, kuid ta kaotas kvalifikatsiooni avaringis maailma 224. reketile Leandro Riedile (Šveits) 3:6, 6:4, 3:6. Nagu oleme maininud, on Lajal suutnud maailma kolmanda-neljanda saja mängijaile hästi vastu saada, aga võitnud neid ei ole.