Maileen Nuudi alistas ka Malta esireketi ja jõudis poolfinaali

– Maileen Nuudi mänguhoos / Foto: Toomas Kuum

Maileen Nuudi jätkab suurepäraseid esitusi Villenas (Hispaania) ITF-i W15 turniiril, kus ta on jõudnud juba poolfinaali.

Tänases veerandfinaalis alistas Nuudi 6:1, 7:5 Malta esireketi Helene Pellicano (WTA 935.), kelle headest saavutustest noorteklassi kirjutasime eilses uudisloos. Nuudi on nüüd Villenas kõigi mängude esimesed setid võitnud 6:1 ja täna tegi ta turniiri jooksul teist korda vastasele “kinnise muna”, sest kohtumise esimese geimi Pellicano võitis. Pärast seda ei olnud aga Nuudi vastasel kordagi paremat seisu kui 30:30.

Teises setis jäi aga Nuudi 0:2 taha ja esimest korda pidi Villenas mängima tasavägise seti. Nuudi sai murde tagasi kuuendas geimis (3:3), kuid kaotas siis uuesti oma servi. Järgmise väga pika geimi võitis aga Nuudi ja murded olid jälle tasa. Seisul 6:5 tegi eestlanna otsustava murde.

Nuudi lõi 4 ässa, ent tegi eilsega võrreldes ka rohkem topeltvigu (5). Nuudi esimese servi protsent oli 59 ja ta võitis esimeselt pallingult 81% punktidest – need numbrid olid sarnased ka eilses mängus. Murdepalle realiseeris Nuudi taas üsna hästi – 10st 6.

Poolfinaalis on Nuudi vastane esimesena asetatud Jessica Bouzas Maneiro (Hispaania), kes asub WTA edetabelis 375. kohal. 19-aastane Bouzas Maneiro võitis eelmisel aastal kolm ITF-i 15-tuhandelist turniiri. Juunioride klassis, kuhu ta kuulus veel kaks aastat tagasi, oli Bouzas Maneiro parim edetabelikoht 42. Samas alistas Nuudi sel turniiril juba kolmanda asetusega mängija 6:1, 6:1, mistõttu võib loota, et ka TOP400 tennisist on talle praegu võitmiseks jõukohane.