fbpx
Close

Kaks settpalli päästnud Anett Kontaveit alistas taas Belinda Bencici

Anett Kontaveit / Foto: Reuters/Scanpix

Veidi enam kui kahe aasta jooksul kolmandat korda ei kaotanud Anett Kontaveit (2) ühtki setti Belinda Bencicile (Šveits, 5) ja pääses Peterburi turniiril poolfinaali.

Kuid seekord oli setikaotus väga lähedal. Nii lähedal, kui üldse olla võib, sest Bencicil oli avaseti tie-break’is 6:4 edu ehk kaks settpalli. Kuid mis toimus enne? Algus meenutas väga Anetti ja Bencici eelmisi kohtumisi. Tundus, et šveitslannale ei sobi endiselt mäng Anetti vastu ja Eesti esireket sai kiiresti ette 3:0. Kuid siis kõik muutus ja selle peamine põhjus oli serv. Mingil hetkel oli Bencici esimese servi õnnestumisprotsent 76 ja Anettil 44, kuid hiljem muutus see siiski võrdsemaks. Igatahes eduseisul 3:1 sai Anett 8st esimesest servist sisse vaid kaks ja kuna Bencic tõrjus hästi, tuli anda murre tagasi.

Aga 3:3 viik polnud veel kõik. Anett oli lubanud vastasel, kes teda tõenäoliselt mõnevõrra kartis, hoogu minna ja leidis ennast 3:5 kaotusseisust. Alles nüüd sai Anett pallingu uuesti käima, pääses nn “kinnisest munast”, aga mitte ainult. Ta murdis teist korda Bencici servi ja viigistas seisu. Tie-break’is läks Anett pärast pallinguässa 3:1 juhtima, lõi veel ühe hea servi, aga siis eksis tagajoonelt. Bencic sai hoo tagasi ning juhtis 4:3 ja 6:4. Kuid sellel seisul tegi šveitslanna oma esimese topeltvea! Tema teine settpall oli juba Anetti servil ja siin enam Bencic võimalust ei saanud. Anett juhtis 7:6 ja 8:7 ning kasutas teise settpalli ära.

Teises setis tundus, et Bencicil on “juhe kokku jooksnud” ja Anetti kahemurdeline edu 3:0 tuli kiirelt. Vastasel läks isegi veel hullemaks, sest Anett päästis oma servil ka 15:40 kaotusseisu ja juhtis juba 4:0. Aga siis selgus, et 40:15 on selles setis “mürgine” seis – Anett kaotas ise sellelt seisult nii vastase kui oma servigeimi. Veel polnud viga midagi, sest seisul 4:2 oli ta ikka murdega ees. Aga nüüd tuli Bencic appi. Ta tegi järgmises geimis kaks topeltviga, jäi taha 0:40 ning Anetti uus ja otsustav murre tõi 7:6, 6:2 võidu, mis oli tema 18. järjestikune võit siseväljakutel.

Väljaku intervjuus arvas Anett, et tema mäng eduseisudes ei olnud kõige parem. “Vastane pani juurde ka ja mul kadus esimene serv ära,” ütles ta. “Aga pidin võitlema ja uuesti mängurütmi leida. Iga kord ei saa mängida perfektselt.”

Statistikat äralöökide (48:42 Anettile) osas ei saa paraku statistikat usaldada, sest endiselt puuduvad selles sunnitud vead. Ilmselt tuleb tunnistada, et küllap Anett tegigi vähemalt kuus äralööki rohkem, aga need numbrid ei olnud nii suured. Ka lihtvigade osas jäi Anett kindlasti plussi, see tähendab, et vastane tegi neid rohkem. Esimese servi õnnestumisprotsent oli lõpuks suhteliselt võrdne, kuid Bencic jäi ikkagi peale 63% vs 58%. Kuid Anett võitis esimeselt pallingult 67 ja Bencic 61% punktidest. Murdepalle realiseeris Anett 11st 5 ja Bencic 7st 3. Ässadega oli Eesti esireket algul 0:2 taga, aga võitis 4:2. Mõlemad tegid 5 topeltviga.

Poolfinaalis läheb Anett kokku Jelena Ostapenkoga (Läti, 7), kellega ta viimati kohtus mullu juunis Eastbourne’i turniiri finaalis ja tookord kaotas. Ostapenkol oli täna märksa raskem mäng, ta võitis Aliaksandra Sasnovitši (Valgevene) 7:6, 4:6, 6:3 ja see mäng kestis kolmveerand tundi kauem kui Kontaveidi ja Bencici kohtumine.

Kirjutame veel täna õhtul poolfinaali eelloo.

scroll to top