EELVAADE | Päeva nael: olümpiavõitja WTA finaalturniiri finalisti vastu

Belinda Bencic Peterburi turniiril. / Foto Sipa Press/Scanpix

Peterburi WTA 500 tenniseturniiril on reedel viimaseks veerandfinaaliks jäetud mäng, kus olümpiavõitja Belinda Bencic (Šveits, 5) kohtub kolm kuud tagasi WTA finaalturniiri otsustavas kohtumises mänginud Anett Kontaveidiga (2).

Kontaveit on praegu Venemaal üsna populaarne mängija, sest tema treener on venelane ja ta võitis sügisel Moskva turniiri. Ent Venemaal on edukalt mänginud ka Bencic. Šveitslanna võitis Moskva turniiri aastal 2019 ja mängis Peterburis finaalis aastal 2016. Nii et mitmel viisil peetakse just seda veerandfinaali päeva naelaks.

Omamoodi huvitav fakt, aga Kontaveit kohtub järjest juba kolmanda tennisistiga, kellele ta pole täiskasvanute turniiridel ühtki kohtumist kaotanud. Täiskasvanuid on siin mainitud põhjusel, et 2013. aasta Wimbledoni noorteturniiril Anett Bencicile kaotas, kuid on teda võitnud nii slämmiturniiril (2020 Australian Open) kui ka WTA turniiril (Ostrava2021). Kokku on ta loovutanud Bencicile kaheksa geimi, neist seitse Ostravas (6:4, 6:3). On ka üks loobumiskaotus (kui Anett 2019. aasta US Openil haigestus), aga see ei lähe statistikasse kirja.

Igatahes on Bencic osutunud Anettile seni lihtsaks vastaseks, ehkki ta eelmisel aastal võitis Tokyo olümpial oma karjääri suurima tiitli. Tennisnet on Bemcicist palju kirjutanud, kuid suurem osa tema karjäärist (edukas noorteklass ja täiskasvanute klassi esimesed aastad) on kirjas nii-öelda olematu mängu eelvaates ehk siis enne 2019. aasta US Openi kohtumist, mida ei toimunud. Kõige värskemat eelvaadet saate lugeda siit.

Jõudude vahekord peaks olema enam-vähem samasugune kui Ostrava veerandfinaali eel, sest siis oli Anett juba selgelt tõusuteel ning selline vorm peaks enam-vähem olema ka praegu säilinud. Bencic ei ole aga vahepeal paremaks läinud. Edetabeli põhjal isegi kehvemaks, sest Ostrava turniiri päevil oli ta maailma 11. ja nüüd 24. reket. Aga need muutused on paljuski tingitud sellest, kes kui palju punkte eelmisel sügisel ja tänavu talvel kaotas. Kõige rohkem langes Bencic sellest, et ta Indian Wellsis ei mänginud kaasa. Samas ei kajasta edetabel Bencici head mängu Billie Jean King Cupi finaalturniiril, kus ta alistas maailma 3. reketi Barbora Krejcikova ja võitis 4st mängust 3.

Austraalias võitis Bencic viiest mängust kolm, aga kaotas ainult tugevatele – Paula Badosale ja slämmiturniiriks väga heasse vormi tõusnud Amanda Anisimovale. Halvas vormis Bencic kindlasti pole, aga tema suurim vaenlane on pigem psüühika, sest tal võib tekkida Anetti ees teatud kartus.

Kontaveidi ja Bencici kohtumine on kindlasti üks selliseid, kus varasemaid tulemusi arvestatakse. Päris selge favoriit Anett siiski kihlveokontorite silmis pole. Ennustusportaal Paf on andnud Eesti esireketi võidukoefitsiendiks 1,52 ja Bencicile 2,50, mis tähendab pisut enamat kui 60-40 jõudude vahekorda.

Kuna Kontaveid ja Bencici mäng on õhtuse programmi ainus, siis enne kella 17.30 ta alata ei saa. Kuid võib alati hiljem, kui kolm esimest veerandfinaali (koos vaheaegadega) kestavad 5,5 tundi. Kindlasti kannab mängu üle Inspira telekanal, aga neil, kes pole Telia teleteenuse kliendid, on võimalus vaadata kohtumist Setanta Sports’ist.