Maailma esireket pääses WTA finaalturniiri poolfinaali

Arina Sabalenka. / Foto: AFP/Scanpix

Arina Sabalenka sai küll WTA finaalturniiril Cancunis Bacalari alagrupis ühe kaotuse, aga pääses teisena edasi.

Otsustavas mängus alistas Sabalenka neljeapäeval vihma tõttu pooleli jäänud mängus reedel Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) 6:2, 3:6, 6:3. Kohtumine jätkus seisult 6:2, 3:5 ning kiiresti võttis Rõbakina servigeimi ära ja viigistas seisu. Otsustava seti algul võitis Sabalenka pika geimi ja siis murdis esimesena. Rõbakina sai murde tagasi, aga kaotas uuesti oma servi. Kasahstani mängija kaotas taas viis servigeimi nagu oli juhtunud ka tema mängus ameeriklanna Jessica Pegulaga. Ometi peaks palling olema Rõbakina relv.

Seisul 5:3 mängiti otsustavas setis pikk geim, aga Rõbakinal jäi kasutamata neli murdepalli ja nii läks Sabalenka poolfinaali, kus ta tõenäoliselt kohtub eelmise esireketi Iga Swiatekiga (Poola).

Kuid Chetumali alagrupis sai tänane esimene mäng vaevu alata, kui vihm selle katkestas. Seega jätkuvad Cancunis probleemid vihmaga ja hommikul saame kirjutada, kas mängud peeti ära või mitte.