Lissi Kubre pääses Inglismaal põhiturniirile, kaasa mängib ka Elena Malõgina

– Lissi Kubre / Foto: ETL/Igor Pissarev

ITF-i 25 000 dollari auhinnafondiga turniiril Bathis (Suurbritannia) võitis Lissi Kubre kvalifikatsioonis korraldava maa tennisisti Laura Bishopi 6:4, 6:1 ja pääses põhiturniirile.

Kuna Kubre oli kvalifikatsiooni teise asetusega avaringis vaba, pidigi ta edasipääsuks võitma vaid üht vastast. Mängu jooksul oli Kubrel vaid üks keeruline periood, kui ta oli esimeses setis kahe murdega ees, aga ei suutnud võita setti seisult 5:2, 40:15. Ka seisul 5:4 jättis Kubre 40:15 edu kasutamata, aga selle geimi võitis ja pärast kaldus mäng juba kindlamalt tema poole. Kubre sai esimest servi sisse 69% ja võitis 68% esimese pallingu punktidest, mis on tema puhul hea tulemus, sest palling ei kuulu Kubre relvade hulka.

Otse põhiturniirile pääses Bathis Elena Malõgina, kes peaks olema kaheksandana asetatud, kui keegi eespool turniirist ei loobu. Sel nädalal on 25-tuhandelised turniirid tavapärasest nõrgemad, sest edetabeli teise saja mängijad, kes seal tihti osalevad, on praegu mängimas Austraalia lahtiste kvalifikatsiooni.

Bath on ajalooline linn Inglismaal, umbes 150 km Londonist lääne pool ja 15 km kaugusel kuurortpiirkonnana tuntud Bristoli lahest. Linn kuulub UNESCO maailmapärandisse ja seda tänu iidsele Vana-Rooma saunale, mis seal asub. Sellest tuleb ka linna nimi, sest Bath tähendab inglise keeles vanni või pesemist/kümblemist üldisemalt.