fbpx
Close

ATP: Djokovici juhtum on teinud igakülgset kahju

Novak Djokovic. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Meeste profitennise katusorganisatsioon ATP leiab, et Novak Djokovici juhtum viisa kehtetuks tunnistamise ja kohtus selle otsuse tühistamise osas on igakülgselt teinud kahju.

ATP ei ole rahul, kuidas Austraalia valitsus olukorda lahendas. Meeste profitennise juhtide arvates ei ole Austraalia selgelt väljendanud, millised on riiki sisenemise reeglid, kuigi samas kutsus ATP ka üles kõiki tennisiste vaktsineerima, et edaspidi pahandusi vältida. “Need raskused, mis on tekkinud mängijate sisenemisel Austraaliasse, näitavad, et vaja on rohkem selgust ja omavahelist suhtlemist,” kirjutas ATP oma avalduses. “Reisides Melbourne’i oli Novak Djokovicil kindel usk, et talle on võimaldatud meditsiiniline eriluba. Kogu see sündmuste ahel, mis lõpuks viis esmaspäevase kohtuistungini, kahjustab kõiki pooli, kaasa arvatud Novaki heaolu ja tema valmistumist Australian Openiks.”

Endiselt on veel õhus oht, et Austraalia immigratsiooniminister tühistab Djokovici viisa teistkordselt. Tšehhi tennisist Renata Voracova, kes ei hakanud maalt väljasaatmise otsuse vastu protestima, saigi kolmeaastase Austraaliasse sisenemise keelu, mis järgneb automaatselt viisa tühistamisele. Voracova ütles, et kui ta oleks teadnud, et Djokovic saab kohtus õiguse, oleks ka tema hakanud otsuse vastu vaidlema, ehkki tšehhitar usub, et mingil määral luges siin ka maailma esireketi tuntum isik. “Me ei aimanud seda ette. Mul ei olnud isegi informatsiooni, mida peaksin tegema ja kas oleks vaja palgata advokaati. Pärast Djokovici kohtuotsust hakkan taotlema enda keelu pehmendamist. Temal on nüüd kõik korras, aga minu olukord pole kaugeltki kadestamisväärne,” ütles Voracova.

scroll to top