fbpx
Close

Novak Djokovic lasti vabaks ja ta poseeris Rod Laver Arenal

Ajakirjanikud ootavad Novak Djokovici saabumist, kuid nende ees seisab politseinike rivi. / Foto: EPA/Scanpix

Pärast kohtuistungit ja õigeksmõistmist sõitis Novak Djokovic advokaatide majast välja ja vaba mehena külastas Melbourne’i tennisekeskust. Kõik ei pruugi veel läbi olla, sest Austraalia immigratsiooniminister võib isegi kohtu otsust vajadusel eirata.

Esialgu lubas minister teatada otsusest enne 10. jaanuari keskööd, mis on Eesti aja järgi kell 15, kuid hiljem lükkas ta otsuse tegemise teisipäevale.

Umbes kella 12.30 paiku lahkus Djokovici advokaatide hoonest auto, mille ärasõitmisel tegid Djokovici fännid kõva kisa. Polnud algul teada, kas Djokovic lahkus selle autoga, kuid nüüd on selgunud, et ta on vähemalt hetkel vaba mees. Australian Openi korraldajad on öelnud, et kui otsust pole teisipäeva lõunaks, tuleb neil vastavalt hetkeseisule Djokovic tabelisse paigutada.

Austraalia aja järgi keskööl oli Djokovic juba Melbourne’i tennisekeskuse peaväljakul ehk Rod Laver Arenal. Ta tegi seal foto koos tiimiga ning pani selle üles Twitteriss, kus tegi esimese sissekande pärast lennujaamas kinnipidamist: “Olen rahul ja tänulik, et kohtunik tühistas minu viisa kehtetuks tunnistamise. Hoolimata kõigest, mis juhtus, tahan mängida Australian Openil. Olen sellele keskendunud. Tulin siia mängima ühel tähtsaimal turniiril suurepäraste fännide ees.”

Kui Djokovic vähemalt sõnades ei arvusta Austraalia valitsust, siis tema vanemad, kes korraldasid Belgradis pressikonverentsi, on väga pahased. Djokovici ema kurtis, et tema poega “piinati”, aga isa nimetas tegevust inimõiguste rikkumiseks. “Tahan tänada kõiki, kes seisid niinimetatud hotelli ees ja toetasid teda Melbourne’is,” ütles ema Dijana. “See oli tema karjääri suurim võit, isegi suurem kui slämmiturniiri võitmine. Ta ei ole teinud midagi valesti, pole rikkunud seadust. Kunagi varem ei ole ta sellise olukorra ees seisnud.” Ema lisas, et kodustele tegi ka muret, et nad ei saanud pikka aega pojaga ühendust.

Kuna Austraalias algas öö, võib sündmuste käigust uusi uudiseid oodata siis, kui Eestis algab kesköö, aga Austraalias on kell 9 teisipäeval.

scroll to top