Liisa Varul pääses paarismängus finaali ja Elena Malõgina üksikmängus poolfinaali

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti naismängijad jätkavad häid esitusi ITF-i W15 turniiridel. Liisa Varul jõudis Sharm el Sheikhis paarismängu tiitlist ühe võidu kaugusele.

Varul on ka varem jõudnud samalaadsel turniiril paarismängu finaali – kaks korda koos leedulanna Patricija Paukštytega ja korra koos šveitslanna Paula Cembranosega. Kuid võita pole eestlannal seni õnnestunud.

Sharm el Sheikhis on Varuli paariline Daria Kuczer (Poola) ja nad on asetatud neljandana. Täna võitsid nad tasavägises poolfinaalis esimesena asetatud Jenny Dürsti (Šveits) ja Marie Weckerle (Luksemburg) 3:6, 6:3, 10:7. Otsustavas tie-break’is olid Kuczer/Varul taga seisuni 4:5, aga võitsid siis kolm punkti järjest ja seisult 7:7 tegid seda uuesti. Finaalis kohtub Eesti-Poola paar kolmandana asetatud Bo Young Yeong’iga (Lõuna-Korea) ja Andre Lukošiutega (Leedu). Muide, üksikmängus kaotasid kolm neist avaringis, aga korealanna teises ringis.

Elena Malõgina, kes on Karaganda W15 turniiril esimesena asetatud, sai täna veerandfinaalis 6:2, 6:4 jagu Aleksandra Poplavskast (Ukraina). Teises setis jäi Malõgina kahel korral murdega taha, aga lõpetas seisult 2:4 nelja geimivõiduga järjest. Mõneti üllatavalt lõi Malõgina täna koguni 5 ässa, tavaliselt on ta piirdunud ühe-kahega. Ka esimese servi õnnestumisprotsent (70) ja võidetud punktid (69%) olid head näitajad, ehkki kaks servigeimi Eesti teine reket siiski kaotas. Murdepallide realiseerimine oli mõlemalt poolt peaaegu täiuslik: Malõgina 6st 5 ja Poplavska 2st 2.

Poolfinaalis kohtub Malõgina Ksenia Laskutovaga (3), kes mängib praegu neutraalsena. 27-aastane Laskutova on karjääri jooksul võitnud kaks W15 turniiri, aga Malõgina kolm turniiri.