Glinka võitis, aga poolfinaalis Ojakääruga kohtuda ei saa

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Eesti tennisistide omavaheline poolfinaal Poitiersi ITF-i M15 turniiril jääb siiski ära, sest Oliver Ojakäär oma mängu napilt kaotas.

Enne seda oli Daniil Glinka (5) võitnud Hamish Stewarti (Suurbritannia, 4) 6:3, 7:6. Esimeses setis sai vastane murde tagasi, aga Glinka läks uuesti murdega ette seisuks 4:3. Järgmises geimis päästis Eesti tennisist neli murdepalli ja siis võitis veel uuesti vastase servi. Teises setis murdeid polnud, ainult Glinkal oli kuuendas geimis kaks murdepalli. Tie-break’i otsustas minimurre seisuks 4:2. Pärast seda kumbki oma servil punkti ei kaotanud ja see tähendas Glinka 7:5 võitu.

Glinka kaotas küll ässad 5:14, aga tervikuna oli esimesel servil kindlam. Protsendi poolest ta punkte palju rohkem ei võitnud (68 vs 67%), aga arvuliselt teenis seitse punkti rohkem, sest Glinkal oli parem esimese pallingu õnnestumisprotsent (71 vs 63).

Ojakäär oleks võidu korral saanud poolfinaalis Glinka vastaseks, aga ta kaotas Fabien Salle’ile (Prantsusmaa) 7:6, 3:6, 4:6. Esimeses setis juhtis Ojakäär 3:0, kuid vastane viigistas 3:3. Pärast seda hoiti oma servi kindlalt, aga tie-break’is läks Ojakäär kahe murdega ette 5:2 ja lõpetas geimi võidupunktidega oma servil. Ojakäär on tänavu võitnud 10st tie-break’ist 7.

Teises setis jäi eestlane ise murdega taha ja võimalusi tagasi murda ei kasutanud kolmandas ega ka viiendas geimis. Otsustavas setis tegi prantslane seisul 4:4 ainsa murde ja nii Ojakäär langeski välja. Lisaks Glinkale on konkurentsi jäänud kolm prantslast.