fbpx
Close

Laver Cup on seekord noorte meeste päralt

Päev enne avamist poseerivad Laveri karikaga Rod Laver ise, maailma koondise liider Taylor Fritz ja Euroopa kapten Björn Borg. / Foto: Laver Cup

Kuuendat korda toimub eeloleval nädalavahetusel meeskondlik turniir Laver Cup, kus mõõtu võtavad Euroopa ja maailma koondised.

Esimest korda peeti see võistlus 2017, nii peaks tänavu olema seitsmes kord, aga koroonapandeemia esimesel aastal (2020) jäi Laver Cup ära. Mängitakse kordamööda Euroopas ja Ameerikas, tänavu võõrustab tennisiste Kanada läänepoolseim suurlinn Vancouver. Neli korda järjest võitis Laveri karika Euroopa, aga eelmisel aastal sai maailma koondis esimese võidu.

Mullune turniir oli ühtlasi Roger Federeri lahkumisetendus, ta mängis ainult paari koos Rafael Nadaliga. Nad kaotasid mängu napilt Jack Sockile ja Frances Tiafoele. Kuna eurooplaste eest tegi kaasa ka Novak Djokovic, oli mullu täielik kuulsuste paraad, aga tänavu on kõige kuulsamad meeskondade kaptenid Björn Borg (Euroopa) ja John McEnroe (maailm), sest kaasatud on tiimidesse peamiselt nooremaid tennisiste. Erand on prantslane Gael Monfils, aga ükski teine tänavuse Laver Cupi osaleja ei ole vanem kui 26-aastane.

Maailma esikümnes on üheksa eurooplast, aga neist kaasa teevad ainult Andrei Rublev (6) ja Casper Ruud (9). Maailma koondise kaks esimest meest ei ole oluliselt kehvemad – Taylor Fritz 8. ja Tiafoe 11.

Lisaks mängivad eurooplaste eest Hubert Hurkacz (ATP 16.), Alejandro Davidovich Fokina (25.), Arthur Fils (44.) ja 37-aastane Monfils (142.). Maailma koondise eest mängivad lisaks Fritzile ja Tiafoele Tommy Paul (13.), Felix Auger-Aliassime (14.), Ben Shelton (19.) ja Francisco Cerundolo (21.). Seega koosneb tänavune maailma koondis ainult Ameerika mängijaist, USA-st on neli ning Kanadast ja Argentiinast üks mees.

Laver Cup saab alguse Eesti aja järgi reede hilisõhtul ja esimeses mängus kohtuvad kõige nooremad mehed Fils (19-aastane) ja Shelton (20). Teises mängus on vastamisi Davidovich Fokina – Cerundolo ja kolmandas Monfils – Auger-Aliassime. Neljas kohtumine on paarismäng, kus Rublev-Fils lähevad vastamisi Tiafoe-Pauliga.

Kuna esimesel päeval annab iga võit ainult 1 punkti, laupäeval kaks ja pühapäeval kolm punkti, ongi ilmselt meeskonnad säilitanud paremaid mehi järgmisteks päevadeks, sest Ruud ja Rublev ning Fritz ja Tiafoe üksikmängus reedel platsile ei tule.

Kes kohtuvad laupäeval, see teatatakse pärast esimese mängupäeva lõppu.

scroll to top