Daniil Glinka ei loovutanud servi, aga kaotas ikkagi

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka kaotas Setubali ITF-i M25 turniiri veerandfinaalis 19-aastasele Martin Dammile (USA, ATP 374.) 6:7, 6:7.

Esimeses setis hoidsid mõlemad mehed servi niivõrd kindlalt, et kummalgi polnud isegi murdepalli. Vaid ühes geimis oli seis 40:40, aga enne juhtis servija. Tie-break’is näis Glinka minevat oma teed, sest ta juhtis 4:0. Mängus, kus servipunkte nii vähe kaotati, tundus kahe minimurdega edu päris suur. Kuid seisul 5:2 kaotas Glinka oma servil mõlemad punktid ja minimurded olid tasa. Damm jõudis esimesena settpallini seisul 6:5, aga Glinka juhtis veelkorra seisul 7:6. Seejärel oli ees ainult Damm, kes võitis 10:8.

Teises setis ei olnud samuti murdeid, aga murdepalle see-eest palju. Dammil jäi realiseerimata lausa 10 (!) murdepalli, nende hulgas kolm matšpalli, kui Eesti meister oli taga 4:5, 0:40. Glinkal oli kasutada kolm murdepalli, aga mitte enam seti lõpus. Seekord juhtis Damm tie-break’is 4:0 ja 5:2, kuid tema sellel seisul oma servipunkte ei kaotanud ja võitis 7:2.

Ameeriklane lõi koguni 23 ässa ja võitis esimesel servil 83% punktidest. Glinka teenis esimeselt pallingult 73% punktidest, teine serv oli meestel enam-vähem võrdne.