fbpx
Close

Maailma koondis võitis Laver Cupi avapäeval kõik mängud

25-aastane argentiinlane Francisco Cerundolo tegi Laver Cupil eduka debüüdi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Eelmise aasta võitu kaitsev maailma koondis võitis Vancouveris Laver Cupi esimesel päeval Euroopa vastu kõik neli kohtumist.

Maailma koondist võib seekord nimetada ka Ameerika koondiseks, sest kõik mängijad on pärit sellest maailmajaost. Üksikmängudest ei läinud ükski kolmandasse setti, mis Laver Cupil mängitakse alati 10 punkti tie-break’ina. Esimeses mängus võitis Ben Shelton Arthur Filsi 7:6, 6:1, seejärel Francisco Cerundolo Alejandro Davidovich Fokina 6:3, 7:5 ja Felix Auger-Aliassime kanadalaste rõõmuks Gael Monfilsi 6:4, 6:3. Kõigis mängudes oli maailma koondise mees vastasest edetabelis eespool.

Viimasena peeti paarismäng, mis ainsana nõudis võitja selgitamist tie-break’is. Tommy Paul ja Frances Tiafoe said jagu Andrei Rublevist ja Filsist 6:3, 4:6, 10:6. Euroopa paar oli tie-break’is 3:0 ees, aga jäi siis taha 3:5. Otsustavaks sai, kui seisul 5:4 võitsid ameeriklased tõrjel mõlemad punktid.

Matši seis on 4:0, aga täna annab iga võit 2 punkti, pühapäeval 3 punkti. Kui Euroopa võidaks laupäeval kolm mängu neljast oleks seis juba viigis.

Laupäeval on üksikmängudes väljakul hoopis kõvemad mehed – kumbki tiim pani välja edetabeli põhjal kolm parimat. Päevasel (meie aja järgi alates kell 23) sessioonil mängivad Rublev – Taylor Fritz ja Casper Ruud – Paul, õhtusel (alates kell 5 pühapäeval) sessioonil Hubert Hurkacz – Tiafoe ja paarismängus Hurkacz/Monfils – Auger-Aliassime/Shelton.

scroll to top