fbpx
Close

Kuulsuste tenniseturniiri võitis poliitikute võistkond

– Kuulsuste turniiri osavõtjad / Foto: Igor Pissarev/ETL

Paar tundi enne Eesti meistrivõistluste poolfinaalide algust peeti juba tavapäraseks saanud erinevate elualade kuulsuste tenniseturniir, mis peeti ajatennise formaadis, üks paarismäng 20 minutit.

Ei hakka siin reglementi täpselt selgitama, aga korraldajad tagasid, et iga neljaliikmeline võistkond saaks võrdse arvu kohtumisi ja samuti iga liige oleks võrdselt mängudes kaasatud. Pärast kahetunnilist heitlust selgus võitja napi paremusega, kui poliitikute tiim (Jaanus Karilaid, Urmas Mardi, Kristen Michal, Rannar Vassiljev) kogus 28 ja Eesti Tennise Liidu toetajate võistkond (Raivo Hermlin, Allar Hint, Reet Hääl, Silver Rits) 26 geimivõitu.

Seekord juhtus nii, et Eesti meistrivõistlustelt medaleidki võitnud Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint tugevdas toetajate tiimi, aga samas oli ju ka poliitikutel välja panna Urmas Mardi, kes noorpõlves Eesti paremikku kuulus. “Ega nüüd Urmas Mardi meie ainus salarelv olnud,” ütles poliitikute võistkonna kapten Kristen Michal. “Näiteks viimases mängus oli hoopis Rannar Vassiljev meie salarelv. Võtsime võistlust muidugi tõsiselt, aga eks seda tegid teisedki.

Michal rõhutas, et võistkond oli ühtne, ehkki pooled liikmed pärinesid opositsiooni leerist – kaasa lõid Isamaa, Sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna ja Keskerakonna harrastustennisistid. “Me olime nagu anekdoodis, et neli parteilast lähevad paari,” muigas Michal. “Kui Urmas alustas noorpõlves, siis teised on hilisemas elus harrastustennise juurde jõudnud. Aga näiteks Jaanus on juba Eesti kolmandas liigas üks liidreid. Ma ise eelistan rohkem paarismängu.” Michal kiitis ka vastaseid: “Muusikute/näitlejate leeris oli paar head mängijat ja spordisangarite võistkond on alati tugev. Vaatasin ka kõrvalt, kuidas löövad turniiri ainsad naisvõistlejad Kairi Vildersoin ja Reet Hääl ning nägin nende esituses väga ilusaid lõigatud lööke.”

– Võidukas poliitikute võistkond: Jaanus Karilaid, Rannar Vassiljev, Urmas Mrdi ja Kristen Michal / Foto: Toomas Kuum

Kolmanda koha sai spordisangarite võistkond koosseisus Allar Levandi, Ago Markvardt, Mart Poom ja Indrek Sei. Nad kogusid 19 geimivõitu. “Kuskilt on lekkinud valeinfo, tegelikult meie võitsime, Sest olümpia- ja spordisangarid ei saa ju kaotada,” naljatas spordikuulsuste tiimi ilmselt kõige kauem tennist mänginud liige Allar Levandi. “Isegi poliitikud ei saa meist jagu. Me igatahes vaidlustame selle tulemuse.”

Endised teiste alade sportlased mängivad tennist üpris sageli. “Taak, mis meiega kaasas käib ehk spordisangarlus – selle on tegelikult rahvas meile loonud ja oleme selle eest tänulikud, kuid oma elu peame elama edasi ka lemmikala tegemata. Ning peame sisustama millegagi vaba aega ja mida muud ikka – marke ju ei hakka koguma – kui tennist mängida,” rääkis Levandi, kelle sõnul on nad samas koosseisus ka varem tennises võistelnud.

Esikolmikule järgnesid oma ala (mitte sport!) tippude võistkond koosseisus Indrek Sepp, Sven Troost, Margus Viigimaa ja Kairi Vilderson, kes kogusid 18 geimivõitu ning seejärel 14 geimiga muusikud/näitlejad (Marek Demjanov, Andres Peets, Bert Pringi ja Reket ehk Tom Olaf Urb) ja 11 geimiga ajakirjanikud (Ivar Jurtšenko, Gunnar Leheste, Donatas Narmont, Maxim Tuul).

scroll to top