fbpx
Close
PAF.ee

Kreeka korvpallistaar võrdles Nick Kyrgiost teise “paha poisi” Dennis Rodmaniga

– Nick Kyrgios näitas oma seost korvpalliga ka Kobe Bryanti surmapäeval, kui pani õnnetuses hukkunud staari auks Australian Openi mängueelsel soojendusel selga tema numbriga särgi./ Foto: AP/Scanpix

Kreeka päritolu mustanahaline Giannis Antetokounmpo on praegu korvpalli profiliigas NBA üks suurimaid staare (valitud põhihooaja väärtuslikemaks mängijaks), kuid tal on seos ka tennisega.

Neljapäeval pidi Giannis erandlikult rääkima tennisest mängujärgsel pressikonverentsil ja ta ütles, et võttis reketi esimest korda kätte kümneaastaselt, kui mängis oma noorema vennaga, kes on ka korvpalliproff, aga märksa nõrgem kui Giannis. “Hiljem hakkasin uuesti mängima ja arvan, et praegu teeksin enamikele NBA korvpalluritele tennises ära,” ütles Antetokounmpo.

Samuti kreeka päritolu Austraalia tennisist Nick Kyrgios on Giannise üks sõpru, keda tal iseloomustada paluti. “Ta on selline omapärane isiksus. Võiks ehk öelda, et Nick on tennise Dennis Rodman,” muigas Antetokounmpo ja lisas, et ütles seda naljaga pooleks, sest tema meelest on Kyrgios hea iseloomuga.

Tõsi ta on, et Rodmani “pattudeni” on Kyrgiosel pikk maa minna. Kui ehk tennisesõbrad Rodmanist vähe teavad, siis tegemist on ekstravagantse mängija ja inimesega, kelle tegude hulka kuuluvad näiteks ka sõbralik kohtumine Põhja-Korea totalitaarriigi liidri Kim Il Jongiga ja seks tüdruksõbra Carmen Electraga (näitleja ja laulja) ameerika jalgpalli väljaku murul. Rodman oli mängijana tehniliselt krobeline ja korvpalli põhielementi ehk viset ta ära ei õppinudki. Kuid mees oli tugev kaitses ja lauavõitluses ning tänu sellele ongi tulnud viis korda NBA meistriks Detroit Pistonsi ja Chicago Bullsi ridades. Nii et ka saavutuste poolest jääb Kyrgios veel Rodmanist maha. Kuid lisada võib, et ka Kyrgios pole mängustiili poolest tehniliselt puhas tennisist.

scroll to top