Kontaveiti järgmine vastane oli avamängus võidukas

– Karolina Plškova / Foto: EPA/Scanpix

WTA aastalõputurniiril Mehhikos on Anett Kontaveidil alagrupis avavoor edukalt peetud. Kontaveit võitis teatavasti oma esimeses mängus maailma kolmanda reketi Barbora Krejcikov (Tšehhi, WTA 3.). Sama algrupi teises mängus kohtusid Karolina Pliškova (Tšehhi, WTA 4.) ja Garbine Muguruza (Hispaania, WTA 5.).

Erinevalt Anett Kontaveidist läks teises alagrupimängus võitja selgitamiseks vaja kolme setti. Väga kiire väljakukattega alustas paremini küll Karolina Pliškova, kes asus kohe murdega 2:0 ette. Kuid Garbine Muguruza kohanes olukorraga ning tasakaal oli kiiresti jalule seatud. Lisaks suutis ta seti pikimas geimis eduseisul 3:2 teha teine servimurre. Seti lõpuosas ei tekkinud Pliškoval võimaluts setti päästa. Avasett Muguruzale 6:4, kellel oli rohkem murdepalle kasutada, viis kahe vastu.

Teises setis kontrollis mängu käikui juba Pliškova. Sellest räägib ka setivõit tulemusega 6:2. Määravaks sai seti teine geim, kus tal õnnestus realiseerida geimi kolmas murdepall. Muguruza küll näitas veel hambaid seti viimases geimis, päästes kolmest settpallist kaks, kuid omamata ühtegi geimpalli. Selles setis toimis väga hästi tšehhitari serv.

Otsustav sett oli kõige tasavägisem. Liiguti geim-geimilt, keegi tennisistidest ei suutnud edu vähemalt kahegeimiliseks kasvatada, kuigi kohe avageimis kaotas Pliškova oma pallingu. Vea parandas ta juba järgmises geimis. Uued murdevõimalused tekkisid mõlemal seti lõppfaasis. Pliškoval olid need seisul 5:4, mis ühtlasi tähendas kaht matšpalli. Kuid need jäid realiseerimata ning järgmises geimis seisul 5:5 võinuks murdega ette minna juba Muguruza. Kuid jõuti ikkagi kiire lõppmänguni, mida alustas Muguruza paremin, asudes 3:1 ette. Seejärel kaldus initsiatiiv Pliškovale ja Muguruza sattus ise tagaajaja rolli. Pliškova viis mängu võiduka lõpuni teiselt matšpallilt – 8:6.

Tasavägine mäng näitas, et nii Pliškova kui Muguruza on turniiriks paremini valmis, kui Kontaveidi avamängu vastane Krejcikova. Muguruza mängis tagajoonel kindlasti paremini kui Moskvas Anetti vastu, aga eks sõltub esitus ka sellest, kuidas sul lubab mängida vastane. Tänu kahesetilisele võidule on alagrupi liider momendil Eesti tennisist ning talle võib eelise anda ka fakt, et vastane oli poole kauem platsil (Anetti mäng kestis tund ja 14 minutit, Pliškoval 2 tundi ja 26 minutit).

Kuna teises voorus pidid reeglite kohaselt igal juhul kohtuma omavahel avavooru võitjad ja kaotajad, siis oli juba enne matši selge, et Anett mängib reedel või Eesti aja järgi laupäeva öösel Pliškova ja Muguruza mängu võitjaga kelleks on nüüd tšehhitar.