Vierumäki Cupil Lapimaa veerandfinaalis, Averjanov/Stalmeister mängivad täna poolfinaali

– Tennis / Foto: Pixabay

Vierumäki U14 Tennis Europe`i  2. kategooria turniiril oli kolmapäev eesti noorte jaoks keeruline. Kuuest üksikmängu avaringist edasi pääsenud eestlasest sai võidurõõmu tunda vaid Marie Johanna Lapimaa.

Poiste turniiril tuli Rasmus Stalmeistril  tunnistada prantslase Lenny Petit` (5.asetus) 6:1, 6:1 paremust, Hugo Narmont vandus alla kasahh Zangar Nurlanulyle 1:6, 0:6 ning  Samuel Mandelkorn kaotas šveitslasele Alex Bergomile 2:6, 4:6.

Poiste paarismängus pääsesid aga Edwin Averjanov/Stalmeister poolfinaali. Kolmapäeval pandi purki Vene duo Nikolai Andrejev/Artjomi Safonov 6:0, 5:7, 10:6.

Neljapäevases poolfinaalis on Eesti paari vastaseks Nurlanuly/Petit.

Tervisega kimpus olev Kaspar Lusti ja Mandelkorn võitlesid vägevalt, kuid jäid otsustava seti punkt-punkti heitluses alla Jaapani/Saksamaa paarile Daiya Hino/Niels McDonaldile 0:6, 7:5, 9:11.

Tütarlaste üksikmängus ei olnud Marie Johanna Lapimaale vastast Soome piigast Ilona Kanervast. Lapimaa alistas põhjanaabrite mängija kindlalt 6:0, 6:2 ning kohtub tänases veerandfinaalis jälle soomlannaga, neljanda paigutusega Emilia Lehtineniga. Lapimaa omab turniiril viiendat asetust.

Kahel teisel Eesti tüdrukul nii hästi ei läinud. Kaisa Mahlapuu vastaseks oli Rootsit esindav Tiana Tian Deng ning Laura Staalfeldt kohtus teisena asetatud Venemaa mängija Emiliia Katsiga. Mahlapuu kaotusnumbrid olid 0:6, 2:6, Staalfeldtil 2:6, 0:6.