Esimene võit käes! Anett Kontaveit alistas maailma kolmanda reketi kahes setis

– Anett Kontaveit Guadalajaras. / Foto: REUTERS/Scanpix

Anett Kontaveit alustas oma karjääri esimest WTA finaalturniiri suurepäraselt, kui alistas Teotihuacani alagrupi esimeses mängus teise paigutusega, kuid maailma edetabelis kolmanda numbri Barbora Krejcikova (Tšehhi) 6:3, 6:4.

Edetabelinumbri järgi see ongi Anetti aasta parim võit, sest esimest ja teist reketit ta tänavu võitnud pole. Mõneti kummaline on aga kogu tänase võidu juures see fakt, et Anett ei kaotanud ühtki servigeimi ning vastasel polnud isegi murdepalli, ehkki Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli ainult 46! Ässade löömine tuli Anettil täna hästi välja, ta suutis neid sooritada kaheksa korda. Protsent oli selles mõttes üsna kõrge, et 27st õnnestunud esimesest pallingust 8 olid ässad.

Tulles aga mängu juurde, siis Krejcikova alustas äärmiselt ebakindlalt ja eriti torkas see silma tšehhitari servigeimis seisul 1:2, kui ta võitis ainult ühe punkti. Omakorda Anetti servil ei saanud vastane kuidagi tõrjeid mängu. Kuid eks sellest rääkisid mitmed finaalturniirist osavõtjad, et hõredas õhus pall lendab teisiti ja ebapuhtaid tabamusi tuli ette ka Anettil. Ent tal õnnestus servi hoida, nagu oleme siin juba märkinud ja nii see Krejcikova nigel geim otsustavaks saigi. Seti viimases geimis seisul 5:3 mängis Anett küll paar ebakindlat punkti, aga nüüd päästsidki ässad – neid lõi ta otsustaval hetkel lausa kolm!

Teist setti alustas Anett murdega, aga tol hetkel küll tundus, et ega see nii lihtsalt veel tule. Üldiselt oli Krejcikova teises setis parem ja tegi mitmeid kauneid äralööke, saates palle lausa imelise täpsusega piiri peale. Aga need head löögid vaheldusid ka halbadega ja Anett oli tervikuna palju stabiilsem. Kokkuvõttes väljendus see lihtvigade rohkem kui kahekordses vahes – Krejcikova 34 ja Kontaveit 16. Kuigi äralöökidega jäi tšehhitar peale 20:17, ei olnud sellel mingit tähtsust. Oma servi hoidis Anett ikkagi kindlalt ja ainus ärev hetk oli viimases geimis seisul 5:4, 15:30, kui Krejcikova tõrje väljaku nurka oli üsna ohtlik, aga Anett sai palli tagasi korralikult ja seejärel vastane eksis. Lõpuks ikkagi need vastase paar lihtviga mängu otsustasidki.

Väljaku intervjuus ütles Anett, et on väga õnnelik ja võitles seekord nii kõvasti kui jaksas. “Serviässad olid küll head, aga sisse oleksin pidanud rohkem lööma,” teadis Anett ilmselt juba statistikat intervjuu ajal. Lõpuks ta kiitis veel, et Mehhikos on väga tore olla ja toit on siin hea. Kui veel lisada statistikat, siis esimeselt servilt teenisid mõlemad hästi punkte – Anett 85% ja Krejcikova 76%. Naiste tennises kõvakattel peaks olema kvaliteedi tunnuseks 75+ protsenti võidetud esimeselt ja 55+ protsenti teiselt servilt. Viimase numbri ületas ainult Kontaveit – temal 63 ja Krejcikoval 50%.

Eeloleval ööl kohtuvad samas alagrupis Karolina Pliškova (Tšehhi, 3) ja Garbine Muguruza (Hispaania, 6). Anett veel ei tea, kellega ta teises voorus kohtub, sest süsteemi järgi lähevad omavahel kokku võitjad, aga teine mäng pole ju veel toimunud.