fbpx
Close

Kontaveit võitles nagu jaksas, kuid seekord jäi Kerber peale

Anett Kontaveit Doha turniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

Tõelise thrilleri pakkus tennisesõpradele Anett Kontaveidi ja Angelique Kerberi matši teine sett, kuid kahjuks ei tulnud seda tuntud ütlust: lõpp hea, kõik hea – seekord Eesti esireket kaotas 1:6, 6:7.

Doha turniiri 2. ringi kohtumise eel oli Kontaveit võitnud Kerberi vastu imetlusväärsed 18 geimi järjest, kui ta esimese omavahelise mängu seisult 2:4 võitis 6:4, 6:0 ja teises oli seis enne sakslanna loobumist 6:0, 2:0. Kuid need mängud peeti liivaväljakul, aga kõvakattel on Kerber näidanud märksa paremaid tulemusi. Kõigele lisaks on ta endine maailma esireket ja kahekordne suure slämmi turniiride võitja.

Kuigi Kontaveit oli esimeses setis ebakindel, oli selles suuresti ka Kerberi teene: pikad pallivahetused võitis peaaegu eranditult sakslanna. Natuke tegi Kerber vigu tõrjetel ja Anett sai punkte ka siis, kui suutis kiiresti äralöögiga pallivahetuse lõpetada. Aga esimeses setis neid äralööke polnudki palju, ainult 7 (Kerberil 5). Nii otsustasid Anetti ohtrad lihtvead.

Teises setis juhtis Kerber 4:1, aga hakkas seejärel kontrolli mängu üle kaotama. Nüüd võitis Kontaveit aeg-ajalt ka pikki punkte. Esimese murde saavutas Eesti esireket nulliga ja seis oli tema poolt vaadatuna 3:4, kui Anetti järgmist servigeimi alustas Kerber uskumatult kahe õnneliku võrgutripsuga järjest. Näis, et nüüd läheb nö momentum Anettil käest ja juba oli vastasel ka matšpall seisul 5:3, aga siis ainsal korral mängu jooksul aitas võrgulint ka Kontaveiti. Eestlanna viigistas 5:5, siis päästis seisul 5:6 veel neli matšpalli ja ühe ka tie-break’is, kuid lihtvead kummitasid endiselt ja seisuga 3:7 viimase geimi kaotanud Anett pidi end lööduks tunnistama.

Eksperdist treener Harri Neppi pidas Kerberi võidu põhjuseks eelkõige erakordset head liikumist ja aktiivseid kaitselööke, mis ongi sakslanna tavalised trumbid. “Anett lööb ründelöögi nurka, vastane toob ära, Kerber lööb, aga Anett ära ei too. Füüsise poolest oli Kerber üle, ehkki ma ei ütleks, et ta kontrollis mängu. Teinuks Anett rünnakul vähem vigu, olnuks lootust võita,” arvas Neppi.

Kontaveit oli parem murdepallide realiseerimises, kuid neid oli tal vähe – 3st 2. Kerber suutis 16st murdepallist võita ainult 5. Servi osas olid peaaegu kõik näitajad Kerberi kasuks, ehkki mitte suurelt. Teiselt pallingult aga võitis sakslanna 62%, Anett ainult 29% punktidest.

Järgmise etteaste teeb Kontaveit tuleval nädalal Dubai turniiril.

scroll to top