Andre-Remi Jakobi ja Elisabeth Iila poolfinaalis!

– Andre-Remi Jakobi / Foto: Viktor Burkivski

Šiauliais jätkuval Tennis Europe U16 vanuseklassi 2. kategooria turniiril Toyota Cup pääsesid poolfinaali nii Andre-Remi Jakobi (7. asetus) kui ka Elisabeth Iila (4.)

Jakobi sai veerandfinaalis väärt võidu, kui alistas kolmanda asetusega Daniil Ostapenkovi (Valgevene) 7:6, 7:6. Poolfinaalis kohtub Jakobi viiendana asetatud Pijus Vaitekunasega (Leedu). Jakobi on hetkel Tennis Europe edetabelis Eesti poistest kõige kõrgemal 132. kohal ja peaks nüüd veelgi tõusma.

Paar tundi hiljem jõudis tüdrukute turniiril poolfinaali Iila, kes väga kindlalt alistas Darja Butsko (Valgevene, 6) 6:3, 6:1. Ka Iila vastane poolfinaalis on leedulanna, esimesena asetatud Klaudia Bubelyte. Kui Iila selle kohtumise võidaks, näitaks see eriti kõrget klassi, sest Bubelyte on Tennis Europe edetabeli esikümne (9.) mängija. Iila paikneb 85. kohal.

Tõsi, kui Iila on poolfinaali edenenud ainult kahesetiliste võitudega ja loovutanud kokku 9 geimi, siis Bubelyte pidas täna kolmesetilise heitluse.